توزیع رایگان حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از طرف خیران حرم ساز

توزیع رایگان حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از طرف خیران حرم ساز

معاون مشاركت های مردمی ستاد بازسازی عتبات از تولید و توزیع رایگان بیش از 22 میلیون قلم انواع كالای بهداشتی و پزشكی در ادامه فعالیت جهادی خیران حرم ساز و موكب های سلامت در رزمایش كمك مومنانه و مقابله با كرونا، آگاهی داد.


به گزارش الف دانلود به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی تصریح کرد: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا، استقبال موکب های سراسر کشور برای مشارکت در این امر به شکل مضاعفی افزایش پیدا کرد، به طوریکه تعداد خادمان جهادی از ۱۸۳ هزار نفر فراتر رفت و تعداد موکب های سلامت فعال دراین زمینه به ۶۱۴ مورد رسید.
دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: خیران حرم ساز و موکب های ۳۱ استان، با جمع آوری نذر و کمک های مردمی، ۳۲۶ کارگاه تولید ماسک و البسه پزشکی، ۱۶۳ کارگاه تولید مواد ضدعفونی و دستکش، ۵۳ باب نانوایی و ۱۰ آشپزخانه برای طبخ غذای گرم در سه ماهه نخست امسال برپا کردند.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: بیش از ۱۵ میلیون و ۶۴۱ هزار ماسک، دو میلیون و ۶۳۲ هزار دستکش، دو میلیون و ۶۵۸ هزار البسه پزشکی و ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار قوطی ژل و مایع ضد عفونی در کارگاه های جهادی خیران حرم ساز و موکب های اربعینی در بهار امسال تولید و به صورت رایگان توزیع شد.
او با اعلان اینکه فعالیت جهادی مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات همچنان با قوت ادامه دارد، اضافه کرد: در طول این مدت، نزدیک به نیم میلیون بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، مرغ و گوشت، روغن، حبوبات و رب گوجه فرنگی به ارزش میانگین هر بسته ۳۰۰ هزارتومان به همت خیران سراسر کشور توسط موکب ها، تهیه و بین خانواده های کم بضاعت و لطمه دیده از کرونا توزیع شد.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: استان تهران با برگزاری ۷۷ موکب، خوزستان با ۶۱، البرز ۴۲، بوشهر ۴۰ و کرمانشاه و لرستان هریک با ۳۸ موکب، استان های برتر در رزمایش کمک مومنانه و شکست کرونا هستند.
افضلی با اعلان اینکه ستاد بازسازی عتبات مجموعه ای برآمده از بطن جامعه است که کمک های داوطلبانه خیران و محبان دوده را به نمایندگی از آنها در راه توسعه حرم های مطهر و ایجاد امکانات رفاهی زوار هزینه می کند، اضافه کرد: سابقه خدمات رسانی به هموطنان در زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و بحران کرونا نشان میدهد که مردم و مسؤولان به این تشکل مردمی ـ مذهبی اعتماد دارند و روی فعالیت جهادی آن در مواقع بحرانی حساب باز می کنند.
وی به تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی، لجستیک سریع تجهیزات و ساماندهی و برگزاری موکب های خدمات رسانی اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدامات سبب شده تا گستره فعالیت این تشکل مردمی ـ مذهبی از حوزه عمرانی و مهندسی فراتر رفته و امروز به نیروی واکنش سریع و کارآمد در شرایط بحرانی تبدیل گردد.
افضلی ماهیت مردمی، محدود نشدن به بروکراسی دولتی، داشتن پشتوانه اعتقادی و انگیزه های مذهبی و اتکا به اعتماد عمومی را همچون دلیلهای توفیق مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات برشمرد و اظهار نمود: امروز مسؤولان ستاد ورود به عرصه خدمات رسانی جهادی در شرایط بحرانی و حوادث غیر مترقبه را از وظایف خود می دانند.

1399/04/21
15:09:39
5.0 / 5
1757
تگهای خبر: تجربه , خدمات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود