اطلاعیه سازمان فاوای شهرداری تهران درباره اختلال شبانه برخی سایت ها

اطلاعیه سازمان فاوای شهرداری تهران درباره اختلال شبانه برخی سایت ها

الف دانلود: شب گذشته به سبب قطع شدن قسمتی از فیبر نوری شهرداری، ارتباطات مركز داده آسیاتك كه از بستر زیر ساخت فیزیكی فیبر نوری شهرداری استفاده می نماید مبتلا به اختلال شد كه از دسترس خارج شدن برخی سایت های داخلی را به دنبال داشت.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در همین ارتباط روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اطلاعیه ای را صادر کرد که به شرح زیر است:

«سرقت و تخریب قسمتی از مسیر فیبر نوری شهرداری در راه برج میلاد موجب قطعی ارتباط مرکز داده آسیاتک تا مرکز LCT شد و در نتیجه خدمات و سایت هایی که در دیتاسنتر شرکت آسیاتک میزبانی می شدند، از دسترس خارج شدند. در این رابطه چند نکته قابل ذکر است:

ایجاد مسیرهای پشتیبان برای ارتباطات مهم و حیاتی از موضوعاتی است که هر اپراتور و سرویس دهنده مرکز داده باید برای آن اقدام نماید. با توجه به این که خدمات شهرداری در قالب واگذاری ظرفیت های مازاد و فقط در سطح زیرساخت های فیزیکی است و متقاضیان این ظرفیت های مازاد کاملاً از این مساله باخبر هستند، پس پیش بینی مسیرهای جایگزین بوسیله سایر اپراتورها بر عهده خود شرکت هاست. در این مورد شهرداری تهران فقط درخواست یک لینک ارتباطی بین مراکز فوق را دریافت نموده و آنرا برقرار کرد این در حالیست که هیچگاه درخواست دیگری در خصوص مسیر پشتیبان از جانب شرکت آسیاتک ارسال نشده بود.

با توجه به تخریب فیزیکی مسیر مذکور و زمانبر بودن ترمیم آن به سبب محدودیت های فنی و نیز ترافیکی در سطح معابر و شریان های اصلی، ترمیم فیبر اصلی همچنان در جریان است. لیکن سازمان فاوای شهرداری تهران با تمام توان و در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع اشکال آسیاتک اقدام نموده و از سایر مسیرهای موجود، جهت برقراری ارتباط جایگزین در اسرع وقت اقدام نموده است و دسترسی به سایت ها همان شب برقرار شد.»
منبع:

1399/04/22
14:24:49
5.0 / 5
1665
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود