رئیس شورای عالی استان ها:

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود

رئیس شورای عالی استانها با تاكید برشروع اجرای تمركز زدایی از دولت اظهار داشت: بایستی به سمت دولت های محلی حركت نماییم و مشكلات مردم در دولت های محلی برطرف شود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی درباب تشکیل دولت محلی برای تسریع در حل مشکلات مردم گفت: ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر در شوراهای شهر و روستای سراسر کشور فعالیت می نمایند که بعنوان معتمدین مردم در شهرها و روستاها محسوب می شوند.

وی افزود: شورای عالی استانها بعنوان مجلس دوم کشور شمرده می شود ونقش تقنینی و اجرایی بواسطه وجود شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها در سراسر کشور دارد.

احمدی بیان کرد: بیشتر خدمات در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و خدماتی من جمله مجوز ساخت و ساز، توسعه فضای سبز، ارائه امکانات بهداشتی و درمانی و همین طور خدمات شهری توسط مدیریت شهری و روستایی انجام می شود.

رئیس شورای عالی استانها اضافه کرد: شوراهای شهر و روستا سیاست گذاران نقطه به نقطه در کشور می باشند که تمامی مشکلات را شناسایی و سیاست گذاری لازم را انجام می دهند و اگر شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه نهادی توانایی رسیدگی و حل مشکلات مردم را در موضوعات خدماتی و زیست محیطی داشت؟

وی بیان کرد: وقت آن رسیده است که تمرکززدایی از دولت اتفاق بیفتد و به سمت دولت های محلی حرکت نماییم و مردم مشکلاتشان را در دولت های محلی برطرف کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع سانی شورای عالی استانها، احمدی اظهار داشت: یکی از ارکان تشکیل دولت های محلی، اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی است که کلیات آن نیز در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
1399/04/26
21:38:33
5.0 / 5
1735
تگهای خبر: خدمات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
الف دانلود