ممنوعیت تبلیغات انتشاردهندگان شایعات كرونایی در گوگل

ممنوعیت تبلیغات انتشاردهندگان شایعات كرونایی در گوگل

گوگل از ماه آینده تبلیغات وب سایتهایی كه تئوریهای توطئه مربوط به كووید ۱۹ را منتشر می كنند مسدود خواهد نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بزرگترین موتور جست و جوی اینترنتی جهان با استفاده از بررسی دستی و اتوماتیک به شناسایی و مقابله با ناشران و تبلیغات کنندگان وب خواهد پرداخت که این مقررات را زیرپا می گذارند.

این شرکت پیش از این هم سیاستی در مورد ادعاهای سلامتی مضر داشته و بیشتر از ۲۰۰ میلیون تبلیغاتی که تلاش داشتند از سردرگمی ناشی از شیوع پاندمی ویروس کرونا استفاده ببرند را حذف کرده است. تغییرات اخیر در گوگل مضاعف شدن تلاشهای مذکور است.

این اقدام گوگل بعد از مطالعاتی انجام گرفت که نشان داد ۱۹ میلیون دلار درآمد تبلیغاتی در سال میلادی جاری به وب سایتهای نشردهنده اطلاعات نادرست و تئوریهای توطئه مربوط به این ویروس از راه گوگل هدایت می شود.

یک سخنگوی گوگل اظهار داشت: ما دامنه سیاستهای مربوط به ادعاهای سلامتی نادرست از جانب ناشران و تبلیغات کنندگان وب را توسعه داده ایم و الان محتوای خطرناک درباره بحران سلامتی که برخلاف اظهارات دانشمندان است شامل آن می شود و بدین سان اقدامات حفاظتی بیشتری بکار می گیریم.

طبق دستور العمل گوگل که اخیرا بروزرسانی شده است، در رویکرد جدید محتوایی که خلاف نظر علمی مقامات مسئول در دوران بحران سلامتی است، ممنوع خواهد بود. این محتواها شامل ادعاها درباره منشا ویروس، ادعاها در خصوص این که این ویروس بعنوان یک سلاح بیولوژیکی تولید شده است یا ادعاهای ناردست درباره ساختگی بودن آن است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل اعلام نموده است سایتهایی که مکررا این سیاست را نقض کنند از استفاده از پلتفرمهای تبلیغات گوگل محروم خواهند شد.

یوتیوب که متعلق به گوگل است هم درآمدزایی از اطلاعات نادرست پزشکی و تئوریهای توطئه پیرامون کووید ۱۹ را ممنوع کرده است.

منبع:

1399/04/29
23:22:20
5.0 / 5
1991
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت , گوگل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود