مدیرعامل راه آهن شهری تهران و حومه خبر داد

اتصال خط ۱۰ مترو با خط ۷ در میدان كتاب

اتصال خط ۱۰ مترو با خط ۷ در میدان كتاب

مدیرعامل راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از اتصال خط ۱۰ مترو به خط ۷ در میدان كتاب اطلاع داد و اضافه كرد: حفاری تونل خط ۱۰ هم از همین محل اغاز خواهد شد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علی امام در مراسم انعقاد تفاهمنامه مشارکت میان منطقه ۲۲ شهرداری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اظهار داشت: حدود یک سال قبل که هنوز طرح جامع حمل و نقل ریلی تصویب نشده در مرحله فرایند نهایی سازی و دریافت مصوبات شورای ترافیک استان تهران و شورایعالی ترافیک کشور بود، شهردار منطقه ۲۲ پیش قدم شد تا سرمایه گذاران فعال در منطقه را گرد هم جمع کند و با آنها مذاکره داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه منطقه ۲۲ بعنوان جدید ترین منطقه شهر تهران شناخته می شود و هنوز سرانه های خدماتی و ترافیکی تکمیلی ندارد، اضافه کرد: سال های گذشته اقدامات بسیاری برای عرضه خدمات به ساکنان منطقه انجام شده، اما همچنان جا دارد که فعالیتهای دیگر و بیشتری به خصوص در بخش حمل و نقل عمومی صورت پذیرد.
امام در ادامه به کوشش شهردار منطقه ۲۲ برای پیگیری مبحث ساخت خط ۱۰ مترو تهران اشاره نمود و اضافه کرد: با همت شهردار منطقه ۲۲ و پیگیری مجدانه عوامل شهرداری منطقه، شرکت مترو تهران امیدوار شد تا اجرای یکی از خطوط چهارگانه جدید یعنی خط ۱۰ مترو را هرچه سریع تر آغاز کند. امید است که باتوجه به محودیت های منابع مالی برای ساخت خطوط جدید مترو، با مساعدت و پتانسیل های منطقه ۲۲ ساخت خط جدید مترو در اولویت قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه موضوعات مالی و تأمین مالی از ابتدا مورد تاکید شهردار منطقه ۲۲ بوده، تصریح کرد: خط جدیدی که مقرر است آغاز شود باید در یک نقطه به خطوط درحال بهره برداری اتصال داشته باشد تا سرویس دهی جابه جایی در خطوط وجود داشته باشد؛ برای این اتصال چهار گزینه خط وجود داشت. در نهایت خط ۷ مترو تهران در نقطه میدان کتاب انتخاب و حفاری تونل هم از همین نقطه آغاز خواهد شد.1399/05/09
22:49:07
5.0 / 5
1491
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود