فروش ۱۰۰ درصدی تیك تاك به مایكروسافت

فروش ۱۰۰ درصدی تیك تاك به مایكروسافت

به گزارش الف دانلود شركت بایت دنس چین با فشار دولت آمریكا كه درصدد ممنوعیت این برنامه اشتراك گذاری ویدیو است، آماده است ۱۰۰ درصد فعالیتهای تیك تاك در این كشور را به فروش رساند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیش از این اعلام شده بود مایکروسافت و چندین شرکت دیگر علاقه مند به خرید فعالیتهای آمریکایی برنامه اشتراک گذاری ویدیوی چینی تیک تاک هستند.

شرکت بایت دنس در سال ۲۰۱۷ برنامه شبکه اجتماعی Musical.ly را خریداری و آنرا با تیک تاک ادغام کرد و یک شبکه اجتماعی موفق در آمریکا ایجاد کرد که اولین برنامه چینی با موفقیت و محبوبیت بی سابقه در این کشور بود.

با محبوبیت روز افزون تیک تاک، مقامات آمریکایی نگرانی هایی را درباره احتمال استفاده دولت چین از این برنامه برای دسترسی به اطلاعات شهروندان آمریکایی مطرح نمودند. کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا که خرید خارجی کسب و کارهای آمریکایی را مورد بررسی قرار می دهد، بازنگری این خرید را در پاییز سال ۲۰۱۹ شروع کرد.

مقامات دولت آمریکا سرگرم تحقیقات برای رسیدگی به نگرانی های امنیت ملی هستند که در مورد این برنامه اشتراک گذاری ویدیوی چینی وجود دارد. منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: حداقل یک شرکت بزرگ دیگر و سرمایه گذاران در شرکت بایت دنس که شرکت مادر تیک تاک است، علاقه مند به خرید سهمی در آن هستند.

همزمان با قوت گرفتن احتمال دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای ممنوعیت تیک تاک در آمریکا، شرکت بایت دنس در حال بررسی تغییراتی در ساختار تیک تاک است.

یک منبع مطلع به بلومبرگ اظهار داشت: بایت دنس منتظر موافقت دولت آمریکا با خرید تیک تاک توسط مایکروسافت است.

سرمایه گذاران در بایت دنس به ژانگ ییمینگ، مدیرعامل بایت دنس پیشنهادهای مختلفی برای رفع نگرانی های آمریکا در مورد این برنامه مطرح کرده بودند. هر گونه راهکاری احیانا باید مورد بررسی رگولاتورهای آمریکایی در کمیته سرمایه گذاری خارجی و همینطور رگولاتورهای ضدانحصارطلبی قرار گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چنین قراردادی به منزله فرصت نادر برای سود بردن از رشد سریع این اپلیکیشن شبکه اجتماعی در آمریکا است. با این وجود ارزش سهام تیک تاک ۲۰ تا ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده و شرکت های معدودی توان تأمین این پول را دارند. اغلب شرکت هایی هم که می توانند تیک تاک را در آمریکا خریداری کنند امکان دارد چنین اقدامی را از نظر سیاسی دشوار ارزیابی کنند.
1399/05/12
14:35:24
5.0 / 5
1635
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود