مطالعات نشان می دهد؛

فایده پرهیز از مصرف كربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

فایده پرهیز از مصرف كربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

تحقیق جدید نشان داده است رژیم غذایی كم كربوهیدرات از مبتلا شدن به بیماری های چشمی در سنین پیری پیشگیری می كند.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، در این مطالعه، داده های ۱۸۵ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال بین سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۷ بررسی گردید.
در طول دوره مطالعه، شرکت کنندگان اطلاعاتی را در مورد رژیم غذایی شأن عرضه کردند.
محققان مشاهده نمودند حفظ رژیم غذایی بلندمدت با میزان کم کربوهیدرات ها و مملو از چربی و پروتئین های حاصل از سبزیجات با کاهش ۲۰ درصدی ریسک بیماری چشمی آب سیاه با علامت اولیه از دست دادن قوه بینایی مرتبط بود.
آب سیاه یکی از علل اصلی نابینایی در افراد مسن است. معمولاً بیماران تا زمان پیشرفت بیماری، هیچ علامتی ندارند یا علایم بسیار اندکی دارند و پس از آن بینایی پیرامونی شأن را از دست می دهند.
دکتر «لوئیز پاسکال»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان مونت سینای نیویورک، در اینباره می گوید: «رژیم غذایی با مقدار کم کربوهیدرات و میزان بالا چربی و پروتئین منجر به تولید متابولیت های مطلوب برای سر عصب نوری غنی از میتوکندریون می شود که محل صدمه در بیماری آب سیاه است.»
به گفته محققان، رژیم غذایی کم کربوهیدرات به معنای توقف پیشرفت بیماری آب سیاه نیست بلکه به معنای جلوگیری از ابتلاء به این بیماری در افراد پرریسک است.


منبع:

1399/05/18
14:53:17
5.0 / 5
1408
تگهای خبر: شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
الف دانلود