بهره برداری از مسیر پادگان جی

بهره برداری از مسیر پادگان جی

بازگشایی مسیر پادگان جی امروز (سه شنبه) با حضور شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و تعدادی از مسؤلان لشكری و كشوری به بهره برداری رسید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه ۹ اظهار داشت: امروز یکی از محلات قدیمی تهران که حالت بن بست داشت و بعنوان یکی از مسیرهای اصلی که در زندگی روزمره مردم نقش تعیین کننده داشت به بهره برداری رسید. در حقیقت بهره برداری از مسیر پادگان جی نقش بسزایی در زندگی مردم این محدوده خواهد داشت که در این راه باید از نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع که همکاری خوبی داشتند، قدردانی نماییم.
وی ادامه داد: سال جاری شاهد اتفاقات خوبی در سطح شهر تهران خواهیم بود. اوراق مشارکت سال ۹۷ را کامل گرفتیم و اوراق مشارکت سال ۹۸ هم که در بودجه آمده بود، نقد شده بر همین مبنا ۱۲ ایستگاه مترو در خطوط شش و هفت به بهره برداری خواهند رسید و بدین سان مترو از سلوقون به شهر ری متصل خواهد شد.
وی افزود: تعداد زیادی اتوبوس هم به حمل و نقل عمومی تهران اضافه می شود. برای ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲۰ دستگاه مینی بوس با ایران خودرو دیزل قرارداد منعقد کردیم تا بدین سان کمی بر فشار بر حمل و نقل عمومی بخصوص با شرایط کرونا کم نماییم.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که ضد ایران وجود دارد، اظهار داشت: این تحریم ها بهم ریختگی اوضاع داخلی کشور را بعنوان هدف دنبال می کند بنابراین همه وظیفه داریم در این شرایط سخت خدمت بهتری به مردم عرضه نماییم. تا امروز ۳۰۰ دستگاه اتوبوس مقرر شده که با تأمین اعتبارات دولتی به شبکه حمل و نقل عمومی تهران تزریق شود و پنج هزار دستگاه تاکسی هم به ناوگان تاکسیرانی تزریق خواهد شد.
حناچی تصریح کرد: یکی از اهداف ما توسعه فضای سبز در محدوده قانونی شهر تهران است بخصوص در محدوده های پرتراکم همانند مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و... بدین سان توسعه فضای سبز در مناطقی که سرانه فضای سبز پایینی دارند، در دستور کار قرار گرفتند.
وی در بخش دیگری از صحبت های دیگر خود به زیرگذر استاد معین و دسترسی دو طرفه به آن اشاره نمود و اضافه کرد: تقاضای دو طرفه شدن این زیرگذر با باز شدن مسیر پادگان جی و کاهش ترافیک محدوده و خارج شدن محدوده از حالت بن بست اجرایی شد. در همین مدتی که مسیر پادگان جی باز شده است در بازدیدهای سرزده دیدم که این فضا برای جوانان همین محل بعنوان فضای فراغت و دوچرخه سواری انتخاب شده است.
حناچی به افتتاح درمانگاه شهرداری منطقه ۹ اشاره نمود و اضافه کرد: این درمانگاه به همکارانمان به مجموعه شهرداری و مردم عرضه خدمات خواهد داشت. بطور قطع تقاضای مردم برای اتصال اتوبوسرانی با باز شدن مسیر پادگان جی هم توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تعقیب خواهد شد.
ایشان در ادامه با اشاره به شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: باید یادی نماییم از فردی که فقدان آن مردم ایران را داغدار کرد. شهید قاسم سلیمانی جمله معروفی داشت که سرلوحه کار ماست و آن اینکه در هر بحرانی یک فرصت نهفته است مهم این است که نترسیم و نترسانیم. ما روز گذشته از پروژه ای بازدید کردیم تحت عنوان قطار شهری داخلی که از طراحی تا اجرای آن تا آخر سال در داخل کشور تولید خواهد شد و قطعات آنرا تا ۸۰ درصد بومی سازی خواهیم کرد بنابراین تحریم ها فرصت هایی را به وجود آورده که می توانیم از آنها بهره مناسبی بگیریم.
منبع:

1399/05/22
12:00:41
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود