مدیركل بیمه سلامت استان بوشهر:

هزینه های درمان بیماران كرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد

هزینه های درمان بیماران كرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد

بوشهر مدیركل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: هزینه های درمان بیماران كرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت 90 درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران كه مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده است.


پرویز رمضانی در نشست خبری ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین وگرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک یک تکلیف قانونی و از اولویت های مهم سازمان امسال است و این امر با حذف یا کاهش استفاده از نسخ دفترچه توسط پزشکان و مؤسسات طرف قرارداد سبب کاهش مراجعات بیمه شدگان جهت تعویض و تمدید دفترچه می شود.
وی با قدردانی از تلاش کادر بهداشت و درمان و موسسات طرف قرارداد استان در دوران سخت مقابله با ویروس کرونا، اظهار نمود: برمبنای تعهدی که کرده بودیم، و بمنظور حمایت و تشویق پزشکان، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک پرداخت مطالبات کلیه مؤسسات طرف قرارداد که در طرح نسخه نویسی الکترونیک بطور جدی شرکت دارند در اولویت قرار می گیرد ودر اختتام هرماه مطالباتشان پرداخت می شود و میتوان گفت در حال حاضرهیچگونه بدهی به مراکز و مطب ها نداریم.
مدیرکل بیمه سلامت بوشهر اضافه کرد: صد درصد مطب های خصوصی طرف قرارداد در نسخه نویسی الکترونیک شرکت دارند و امید است با پشرفتی که در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان داشته ایم، در امتداد هدف اصلی که حذف دفترچه و تجویز الکترونیکی نسخ است، گام بهتری برداریم که این مهم تنها با همکاری مؤسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد به بار خواهد نشست.
رمضانی اظهار نمود: باتوجه به اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیکی در سراسر استان، استحقاق سنجی الکترونیکی ملاک اعتبار پوشش بیمه ای است، بدین سبب صدور دفترچه های بیمه سلامت بدون تاریخ اعتبار از تیرماه انجام شد، به این معنا که بیمه شدگان در مراجعه به مراکز تشخیصی درمانی با ارائه کد ملی وضعیت بیمه ای آنها اعتبارسنجی و در مراکز مجری نسخه نویسی الکترونیکی، دارو و خدمات به صورت الکترونیک برای آنها تجویز و ارائه می گردد.
این مسئول درباب بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، عنوان کرد: این افراد فقط می توانستند در بیمارستان های دولتی دانشگاهی تحت درمان قرار بگیرند و بعد ازشیوع بیماری کرونا و اختصاص بیمارستان شهدای خلیج فارس به بیماران کرونایی، رایزنی با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان جهت پذیرش بیمه شدگان با تعرفه دولتی در بیمارستان های خصوصی این استان صورت پذیرفت و هم اکنون بیمارستان های نظامی و تامین اجتماعی در امر خدمت رسانی به بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت می باشند اقدام نموده اند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر درباب صدور دفترچه جهت بیماران کرونایی اضافه کرد: پروسه رسیدگی به درخواست و ثبت نام افراد عادی برای دریافت دفترچه و تحت پوشش قرارگرفتن نزدیک به یک ماه زمان می برد در صورتیکه این پروسه برای مبتلایان به کرونا به ۲ تا ۳ روز کاهش یافته است تا در صورت بستری بتوانند از خدمات بیمه ای استفاده کنند.
وی درباره خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی اظهار داشت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده است.
رمضانی درباب ساختمان های ملکی اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید و با لطف و عنایت خداوند متعال و با مساعدت مدیران عامل و مدیران ستادی سازمان و با پیگیری بسیار جدی موفق به راه اندازی ساختمان های اداره کل در بوشهر و ادارات شهرستانهای دشتستان، تنگستان و دیلم و خرید ساختمان اداره گناوه شدیم و در روز اول شهریور امسال همزمان با هفته دولت کلنگ راه اندازی ساختمان اداره بیمه سلامت شهرستان دیر زده شد تا ان شاءالله با بهره برداری از این ساختمان، تا سال آینده تمام ادارات دارای ساختمان ملکی مناسب باشند.
این مسئول افزود: تمام اعتبارات این پروژه ها از محل منابع داخلی و اختصاصی سازمان بیمه سلامت بوده است. امید که امکان ارائه بهتر و مطلوب خدمات به مردم عزیز استان به ویژه بیمه شدگان فراهم شده باشد.1399/06/08
01:12:19
5.0 / 5
1209
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود