كدام كشورها دارنده سریع ترین سرعت دانلود ۵G هستند؟

كدام كشورها دارنده سریع ترین سرعت دانلود ۵G هستند؟

به گزارش الف دانلود كشورهای مختلف در جهان در حال راه اندازی تجاری شبكه ۵G هستند كه یكی از مزیتهای آن نسبت به شبكه ۴G سرعت بالاتر است.



به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، با این وجود باآنکه راه اندازی شبکه های ۵G ادامه دارد اما شبکه ۵G کشورهای مختلف سرعتهای متفاوتی را دارند. شرکت اوپن سیگنال اخیرا به بررسی تجربه ۵G کاربران اپراتورهای تلفن همراه در سرتاسر جهان پرداخته است و کشورها در آسیا بجز چین، اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا را مورد بررسی قرار داده است. سایت گیزچاینا بر طبق این بررسی به رتبه بندی ۱۰ کشور دارنده بالاتری سرعت ۵G در جهان پرداخته است. این کشورها عبارتند از:

۱- عربستان سعودی

گروه STC در ژوئن سال ۲۰۱۹ راه اندازی خدمات تجاری ۵G در عربستان سعودی را رسما اعلام نمود. این شرکت اولین اپراتور در عربستان سعودی بود که این خدمات را به صورت تجاری عرضه نمود و برای مشتریان در شماری از شهرهای این کشور فراهم نمود. کاربران ۵G در عربستان سعودی سریع ترین میانگین دانلود را در سطح جهانی دارند. سرعت دانلود شبکه ۵G در این کشور ۴۱۴.۲ مگابیت بر ثانیه است.

۲- کره جنوبی

کره جنوبی اولین کشوری در جهان است که عرضه تجاری شبکه ۵G را در سوم آوریل سال ۲۰۱۹ شروع کرد. در آن زمان شرکتهای اس کی تلکام، کی تی کورپ و ال جی یو پلاس همگی شبکه های ۵G را در کشور بکار گرفتند. هم اکنون حدود ۸۵ شهر از ۱۰۰ شهر کره جنوبی شبکه ۵G دارند. به علاوه در آوریل سال ۲۰۲۰ کره جنوبی بیشتر از شش میلیون مشترک ۵G داشت. کره جنوبی از نظر سرعت دانلود شبکه ۵G در رتبه دوم جهان قرار داشته و میانگین سرعت دانلود در این کشور ۳۱۲.۷ مگابیت بر ثانیه است.

۳- استرالیا

اگرچه تجاری سازی ۵G در استرالیا در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، هم اکنون تنها چندین شهر به شبکه ۵G مجهز هستند. تلسترا اولین اپراتور در استرالیا است که شبکه ۵G راه اندازی نمود. در مارس سال ۲۰۲۰ ودافون در پاراماتای نیو ساوت ولز به اولین آنتن ۵G سوییچ کرد و به عرضه آن در طول سال ۲۰۲۰ ادامه می دهد. هم اکنون ۵G تنها در بیشتر از ۱۰ شهر بزرگ و کوچک در سرتاسر استرالیا وجود دارد و از نظر سرعت دانلود، میانگین سرعت دانلود ۵G در این کشور ۲۱۵.۷ مگابیت بر ثانیه است.

۴- تایوان

تجاری سازی ۵G در تایوان بسیار جدید است. شرکت "فار ایس تون" ۵G تجاری را در شهرهای بزرگ تایوان راه اندازی کرده و تجهیزات فناوری شبکه این شرکت از اریکسون بوده است. تایوان با سرعت دانلود ۲۱۰.۲ مگابیت بر ثانیه، از نظر سرعت ۵G در رتبه چهارم جهانی قرار دارد.

۵- کانادا

شبکه ۵G کانادا هم مانند تایوان تنها چند ماه قدمت دارد. شبکه ۵G تجاری در کانادا سال جاری فعالیتش را شروع کرد اما توسعه ۵G در این کشور آمریکای شمالی همچنان کوچک بوده اما به خوبی در حال انجام می باشد و فعلا اپراتورهایی مانند راجرز، بل و تلوس شبکه های ۵G را در کانادا اداره می کنند. شهرهایی مانند ونکوور، کالگری، ادمونتون، تورنتو، اوتاوا و مونترال هم اکنون در بعضی از نواحی شبکه های ۵G دارند و سایر شرکتها احیانا در سال ۲۰۲۱ شبکه های ۵G خویش را راه اندازی می کنند. سرعت دانلود ۵G در کانادا ۱۷۸.۱ مگابیت بر ثانیه است.

۶- کویت

سرویس ۵G تجاری در کویت از ژوئن سال ۲۰۱۹ افتتاح شد با این وجود ۵G در این کشور از سال ۲۰۱۸ وجود داشت. کویت با سرعت دانلود ۱۷۱.۵ مگابیت بر ثانیه، در رتبه ششم جهان قرار دارد.

۷- سوییس

سوییس یکی از اولین کشورهایی بود که استفاده از شبکه های ۵G را در سال ۲۰۱۹ شروع کرد. با این وجود به علت نگرانیهای سلامتی در مورد اشعه آنتنهای ۵G، روند بکارگیری آنها آهسته بود. سوییس صدها آنتن ۵G دارد و یکی از پیشگامان این فناوری در جهان به حساب می آید. همه سه اپراتور مخابراتی این کشور شامل سالت، سان رایز و سوییس کام ۵G کشور را پوشش می دهند و سرعت دانلود ۵G در این کشور به صورت متوسط ۱۵۰.۷ مگابیت بر ثانیه است.

۸- هنگ کنگ

درست مانند تایوان و کانادا، ۵G در هنگ کنگ نسبتا جدید است و سال جاری فعال گشته است. در اول آوریل سال ۲۰۲۰ شرکتهای اچ کی تی، هاچیسون ۳ و چاینا موبایل هنگ کنگ (CMHK) سرویسهای ۵G را راه اندازی کردند. سرویسهای CMHK در بیشتر از ۹۰ درصد جزیره هنگ کنگ وجود دارند. با این وجود شبکه ۵G شرکت اچ کی تی در ۱۱ منطقه از ۱۸ منطقه این سرزمین موجود است. سرعت دانلود ۵G در هنگ کنگ ۱۴۲.۸ مگابیت بر ثانیه است.

۹- انگلیس

انگلیس یکی از نخستین کشورهایی بود که شبکه ۵G را رسما تجاری سازی کرد و تا ماه مه سال ۲۰۱۹ تنها دو شبکه EE و ودافون در انگلیس سرویسهای ۵G را عرضه می کردند اما هم اکنون همه چهار اپراتور بزرگ این کشور سرویس ۵G عرضه می کنند. با این وجود پوشش این خدمات هنوز گسترده نیست. سرعت دانلود ۵G در انگلیس ۱۳۳.۵ مگابیت بر ثانیه است.

۱۰- آلمان

سرویسهای ۵G هم اکنون در بیشتر از ۱۰۰ شهر کوچک آلمان موجود است و ۴۰ میلیون آلمانی هم اکنون از شبکه ۵G استفاده می نمایند. شهرهای بزرگ مانند برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت سرویسهای ۵G گسترده دارند. با این وجود آلمان از نظر سرعت دانلود ۵G در رتبه دهم جهان قرار دارد و سرعت دانلود ۵G در این کشور ۱۰۲ مگابیت بر ثانیه است.



کشورهای دیگر شامل هلند و آمریکا

سرعت دانلود ۵G در هلند ۷۹.۲ مگابیت بر ثانیه و در آمریکا ۵۰.۹ مگابیت بر ثانیه است. سرعت دانلود پایین ۵G در آمریکا به علل مختلف همچون محبوبیت فرکانس موج کوتاه است که به وفور در دسترس می باشد اما سرعت دانلود پایینتر از موج متوسط ۳.۵ گیگاهرتز مورد استفاده بعنوان موج اصلی ۵G در کشورهای دیگر را دارد. با این وجود سرویس ۵G مبتنی بر mmWave شرکت وریزون سرعت دانلود ۵G سریعتر از ۴۹۴ مگابیت بر ثانیه دارد که حتی از سرعت دانلود در عربستان سعودی هم سریعتر است.





منبع:

1399/06/14
08:22:09
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: تجربه , خدمات , دانلود , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
الف دانلود