مخالفت چین با فروش الزامی تیك تاك در آمریكا

مخالفت چین با فروش الزامی تیك تاك در آمریكا

الف دانلود: پكن با فروش الزامی دارایی آمریكایی تیك تاك از طرف شركت بایت دنس مخالف بوده و ترجیح می دهد بجای فروش، شاهد بسته شدن این اپلیكیشن ویدیویی در آمریكا باشد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، از زمان تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تعطیلی اپلیکیشن ویدیویی در صورت عدم واگذاری آن به یک شرکت آمریکایی، شرکت بایت دنس سرگرم مذاکره برای فروش کسب و کار آمریکایی تیک تاک به خریدارانی شامل مایکروسافت و اوراکل است.

ترامپ برای نهایی کردن توافق فروش تا اواسط سپتامبر به بایت دنس مهلت داده است.

با این حال منابع آگاه به رویترز گفتند، مقامات چینی معتقدند فروش الزامی تیک تاک، بایت دنس و چین را در مواجهه با فشارهای واشنگتن ضعیف نشان میدهد.

بایت دنس در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود دولت چین هیچ گاه به این شرکت پیشنهاد نکرده که تیک تاک را در آمریکا یا بازارهای دیگر تعطیل کند.

دو منبع مطلع دیگر اعلام کردند که چین تمایل دارد از بازبینی در لیست صادرات فناوری که در ۲۸ اوت انجام داد، استفاده نماید تا هر گونه توافق احتمالی میان بایت دنس و خریدار آمریکایی تیک تاک را به تاخیر بیاندازد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه درباب ترامپ و تیک تاک اظهار داشت: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده کرده و از این کشور خواست فشار بر شرکتهای خارجی را متوقف نماید.

بر اساس گزارش رویترز، خریداران احتمالی تیک تاک سرگرم مذاکره درباره چهار شیوه برای خرید این اپلیکیشن از بایت دنس هستند.

بایت دنس با فروش تیک تاک بدون الگوریتمهای کلیدی می تواند داراییهای تیک تاک در آمریکا را بدون کسب موافقت وزارت بازرگانی چین به فروش رساند.

بایت دنس و ژانگ ییمینگ، موسسه این شرکت در درگیری میان دو ابرقدرت جهان گیر افتاده اند.

ترامپ ماه گذشته دو فرمان اجرایی صادر کرد که بایت دنس را ملزم کرد داراییهای تیک تاک در آمریکا را به فروش رساند در غیر این صورت با ممنوعیت در آمریکا روبرو می شود.

مقامات آمریکایی از امنیت و حریم خصوصی این اپلیکیشن محبوب انتقاد کرده و مدعی هستند اطلاعات کاربران آمریکایی ممکنست در اختیار دولت چین قرار گیرد. در مقابل، تیک تاک اعلام نموده که درخواست برای اشتراک اطلاعات کاربران با مقامات چینی را نخواهد پذیرفت.

پکن با دستور ترامپ به شدت مخالف است و بر همین اساس، ۲۸ اوت در لیست صادرات فناوری خود تغییراتی داد که شرکت های چینی را ملزم می کند قبل از صادرات فناوری خود موافقت دولت چین را کسب کنند. کارشناسان می گویند الگوریتم تیک تاک هم تحت چنین فهرستی قرار می گیرد.

رگولاتورهای چینی هفته گذشته اعلام نمودند شرکت های خاصی را هدف نگرفته اند اما حق خود برای اعمال نظراتشان را مورد تاکید قرار دادند.

منبع:

1399/06/22
12:35:38
5.0 / 5
1240
تگهای خبر: اپل , شركت , فناوری , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود