فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران:

مجلس و دولت از محیط بانان بیشتر حمایت كنند

مجلس و دولت از محیط بانان بیشتر حمایت كنند

الف دانلود: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه درباب شغل محیط بانی كاستی هایی به لحاظ تعداد نیروی محیط بان، تجهیزات، شرایط كار و حمایت های قانونی وجود دارد، ابراز امیدواری كرد كه هم مجلس و هم دولت توجه بیشتری به موضوع محیط زیست داشته باشند و حمایت های بیشتری از محیط بانان كنند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا فرهاد زندی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه حفظ جان محیط بانان برای سازمان حفاظت محیط زیست بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: بعد از حادثه ای که برای محیط بان شمیرانات صورت گرفت و با توجه به این که خون زیادی از محیط بان رفته بود و امکان انتقالش به پایین به سبب صعب العبور بودن وجود نداشت، با هماهنگی های انجام شده خوشبختانه در کمترین زمان با اعزام بالگرد به محل و انتقال آن به بیمارستان، جان این محیط بان نجات یافت.

وی با اعلان اینکه محیط بان شمیرانات بعنوان محیط بان جانبازی که در راه حفاظت از محیط زیست کشور جان خودرا در معرض خطر قرار داده است شناخته خواهد شد، اظهارکرد: سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بانانی که در ماموریت های محوله مجروح شده اند و لطمه می بینند در چارچوب بیمه و پرداخت هزینه های درمانی و غیره حمایت خواهدنمود.

زندی اشاره کرد: محیط بانان بیمه مسئولیت مدنی نیز هستند و چنانچه شکارچی غیرمجازی در درگیری ها به دست محیط بان لطمه ببیند و یا کشته شود، دیه توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه کرد: در صورت رفع نقصها لایحه پشتیبانی از محیط بانان و اجرایی شدن آن، قوانین مانند نیروهای مسلح و انتظامی شامل حال محیط بانان نیز می شود و اگر متخلفی در درگیری ها به دست محیط بان کشته شود، محیط بان متهم به قتل عمد و قصاص نخواهد شد.

وی با اعلان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست، از ۱۲ درصد از مساحت کشور در چارچوب مناطق تحت مدیریت با تنها ۳۰۰۰ محیط بان حفاظت می کند، اظهار داشت: سرانه محیط بان در هر ۱۰۰۰ هکتار در دنیا یک نفر است در صورتیکه در ایران برای حدود ۷۰۰۰ هکتار یک نفر بوده و این تعداد محیط بان بسیار کم است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در بخش دیگری از این برنامه امیر حسین کرمیان - محیط بان مجروح شمیرانات- در پاسخ به پرسش مجری درباره علت انتخاب شغل محیط بانی اظهارکرد: من از سال ۹۴ بعنوان سرباز وظیفه وارد سازمان حفاظت محیط زیست شده ام و بعد از اتمام خدمت سربازی با توجه به این که با ابعاد این شغل کاملا آشنا شده و علاقمند شده بودم وارد شغل محیط بانی شدم.

وی در آخر اظهار داشت: حفاظت از حیات وحش و طبیعت که شاید خیلی هم مورد توجه نیست، بسیار با اهمیت می باشد و حسی را در من به وجود می آورد که موجب علاقه من به این شغل می شود.

منبع:

1399/06/24
13:34:26
5.0 / 5
1171
تگهای خبر: پشتیبان , سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
الف دانلود