رئیس دیوان عالی كشور:

دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال خسته كردن مردم است

دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال خسته كردن مردم است

به گزارش الف دانلود رئیس دیوان عالی كشور با اعلان اینكه انقلاب فقط جنگ و جبهه نیست، اظهار داشت: امروز دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال خسته كردن مردم و تحت فشار قراردادن آنها است.


به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم در جلسه تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس با اشاره به اینکه حدوث و بقای انقلاب هر دو معجزه بود، اظهار داشت: هیچ کسی فکر نمی کرد که انقلاب اسلامی بر رژیم شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله با حمایت همه جانبه استکبار جهانی، پیروز شود. حدوث این انقلاب این بود که خداوند خواست که در این قطعه از زمین بر ملت شیعه اثنی عشری منت نهاده و این معجزه محقق شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد. وی اشاره کرد: همه می دانند که چه قدرت هایی پشت رژیم شاهنشاهی بود اما اراده خداوند متعال بر این بود که انقلاب حادث شود. بقای این انقلاب هم معجزه بود. مرتضوی مقدم گفت: جمهوری اسلامی در ایام ابتدایی چیزی نداشت، تجهیزات نظامی نسبت به دنیای استکبار تقریباً صفر بود. یک دنیا مقابل این انقلاب تازه حادث شده بسیج شده بودند، انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف با توطئه ها و برنامه ریزی های مختلف مواجه گردید اما محکم به راه خود ادامه داد. رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه در این انقلاب مردان خدایی بودند که پرورش یافته دامن دوده و مکتب حسین (ع) بودند، اضافه کرد: این مردان پروش یافته در مکتب حسینی با توکل بر خدا، انقلاب تازه حادث شده را ۴۰ سال با اقتدار پیش بردند و این یک معجزه بود. مرتضوی مقدم اشاره کرد: همه می دانیم چه توطئه هایی مقابل انقلاب اسلامی شده و توطئه ای نیست که بر کسی مستور مانده باشد اما خداوند همه توطئه دشمنان را شکست داد. مردان خدایی با توکل بر خدا و اقتدای به امام حسین (ع) وارد میدان شدند، بعضی به شهدای کربلا پیوستند و برخی هنوز در میدان و در حال مبارزه هستند و انقلاب را پیش می برند. وی گفت: انقلاب جبهه های مختلفی دارد. جنگ امروز، جنگ اقتصادیست. از جانب دیگر هم عوامل دشمن در داخل کشور با حرکات ضدانقلابی، به دنبال خراب کردن انقلاب از درون هستند. در جبهه جنگ اقتصادی هم مردانی هستند که در صحنه حاضر هستند و نقش آفرینی می کنند.

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: امروز مردان جهادی در قوه قضائیه نیز در صحنه حضور دارند و وظیفه شأن مبارزه با ظلم و بی عدالتی است. حضرت علی (ع) می فرمایند: أَنْصِفِ اللَّهَ وَ أَنْصِفِ النَّاسَ مِنْ نَفْسِکَ وَ مِنْ خَاصَّةِ أَهْلِکَ وَ مَنْ لَکَ فِیهِ هَوًی مِنْ رَعِیَّتِکَ فَإِنَّکَ اِلاّ تَفْعَلْ تَظْلِمْ. یعنی نسبت به مردم چه از جانب خداوند و چه از جانب افراد خاص خاندان و خویشاوندان نزدیکت و چه از جانب رعایایی که بدان ها علاقه و گرایش مخصوص داری، انصاف را رعایت کن. اگر چنین نکنی، ستم خواهی کرد. مرتضوی مقدم اشاره کرد: در عصر امروز، جبهه قضات قوه قضائیه مبارزه با ظلم و بی عدالتی است. ما به مردان جبهه های جنگ، شهدای بزرگ و شهدای دستگاه قضا که خون خودرا برای اعتلای انقلاب و جمهوری اسلامی دادند و در راه احقاق حقوق مردم قدم برداشتند، درود می فرستیم و تعظیم می نماییم که برکت خون این شهدا، انقلاب را نگه داشته است.


منبع:

1399/07/05
23:43:34
5.0 / 5
978
تگهای خبر: دستگاه
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود