نفوذ به مرورگر فایرفاكس اندروید از راه یك صدمه پذیری بحرانی

نفوذ به مرورگر فایرفاكس اندروید از راه یك صدمه پذیری بحرانی

شركت موزیلا اخیرا نقصی را برطرف كرده است كه به مهاجمین اجازه می داد اطلاعات مرورگر فایرفاكس اندروید را در یك شبكه وای فای مشترك، به سرقت ببرند.


به گزارش الف دانلود به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، کاربران «نسخه اندروید مرورگر فایرفاکس» که از راه این صدمه پذیری بحرانی مورد نفوذ قرار می گیرند، به صفحات مخرب منتقل می شوند که امکان دارد منجر به سرقت اطلاعات حساس، بارگیری بدافزار یا نصب افزونه های مخرب شود. این حمله می تواند مسیریاب های وای فای صدمه پذیر را هدف قرار داده و منجر به سوءاستفاده از آنها شود، از این طریق مهاجم می تواند به شبکه های داخلی یک شرکت نفوذ کرده و کارکنان آنرا مجبور به احراز هویت مجدد در سایت های فیشینگ کند.
پژوهشگر امنیتی کشف کننده صدمه پذیری اجرای دستور از راه دور در موتور (SSDP (Simple Service Discovery Protocol نسخه های قدیمی مرورگر فایرفاکس در اندروید، می گوید: یک مهاجم می تواند از این صدمه پذیری برای نفوذ به همه دستگاه های متصل به شبکه بی سیم دستگاه هدف استفاده نماید. پروتکلSSDP پروتکلی برای مکان یابی سایر دستگاه های متصل به شبکه وای فای برای به اشتراک گذاری یا دریافت محتوا است.
نسخه اندروید فایرفاکس به صورت دوره ای پیام های SSDP را به تلفن های همراه متصل به شبکه ارسال می کند. بعد از تعیین محل دستگاه های متصل، مولفه SSDP مکان یک فایل XML را ردیابی می کند که جزئیات پیکربندی دستگاه در آن ذخیره شده است. کارشناسان معاونت بررسی مرکز مدیریت راهبردی افتا می گویند: کاربران مرورگر اندروید فایرفاکس برای پیشگیری از ربوده شدن اطلاعات حساس دستگاه های خود باید از جدید ترین "نسخه دردسترس برنامه اندروید فایرفاکس" استفاده کنند.
به قول پژوهشگران، برای انجام این حمله تنها نصب بودن برنامه فایرفاکس در گوشی همراه اندرویدی کافی است ومهاجم نیازی ندارد تا قربانی را وادار کند که به وبسایت مخربی دسترسی یابد و یا بر روی پیوندهای مخرب، کلیک کند. پایگاه اینترنتی hackread نوشته است: مهاجمان با استفاده از این صدمه پذیری همینطور به هیچ برنامه مخرب واسطی نیاز ندارند. شرکت موزیلا این نقص و صدمه پذیری بحرانی را برطرف کرده است و نسخه به روزرسانی شده این برنامه انتشار یافته است.
منبع:

1399/07/08
23:15:57
5.0 / 5
974
تگهای خبر: اینترنت , پژوهش , دستگاه , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود