ساخت ۱۰۰ مدرسه تا سال ۱۴۰۵ در منطقه ۲۲

ساخت ۱۰۰ مدرسه تا سال ۱۴۰۵ در منطقه ۲۲

به گزارش الف دانلود شهردار منطقه ۲۲ خبرداد كه تا سال ۱۴۰۵ حدود ۱۰۰ مدرسه با همكاری شهرداری، دولت و خیرین مدرسه ساز در منطقه ۲۲ ساخته خواهد شد كه ساخت حدود ۲۰ مورد آن تا آخر سال جاری محقق می شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در اینباره اظهار داشت: در سنوات گذشته فضاهای خصوصی در منطقه بدون لحاظ فضای عمومی و ساخت مجتمع های مسکونی شکل گرفته و منطقه به لحاظ سرانه های هفتگانه شهری گرفتار کمبودهای جدی است همچون این سرانه ها، سرانه آموزشی است که وضعیت موجود در منطقه ۲۲ حدود ۱۷ هکتار است یعنی حدود ۱.۳ متر مربع به ازای هر نفر.
وی با اشاره به اینکه وضع مطلوب یا نیازهای منطقه در بحث سرانه آموزشی بیش از این میزان است و در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ برای افق ۱۴۰۵ این مساحت افزایش یافته، اضافه کرد: بخش قابل توجهی از دانش آموزان از منطقه ۲۲ به مناطق همجوار همچون مناطق ۲ و ۵ برای تحصیل سفر می کنند که این مسئله هم نگرانی خانواده ها و ترافیک را به دنبال دارد و هم عدم ایمنی و تصادفاتی که با آن مواجه هستیم.
نوذرپور با اشاره به اینکه ساخت مدرسه وظیفه دولت و وزارت آموزش و پرورش است اما شهرداری از باب مساعدت در این عرصه ورود پیدا کرده، افزود: به همراه چند تن از اعضای شورای شهر با آموزش و پرورش جلساتی برقرار و بر این مساله اتفاق نظر شد که اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری تهران زمین هایی با کاربری آموزشی در تملک دولت و شهرداری را در کنار هم قرار دهند و مجموعه امکانات و منابع خویش را پای کار بیاورند تا در یک بازه پنج ساله ۱۰۰ مدرسه به تناسب سه مجموعه دولت، شهرداری و خیرین مدرسه ساز ساخته شود.
شهردار منطقه ۲۲ در توضیح زمین هایی که از سوی شهرداری برای ساخت مدرسه در نظر گرفته می شوند، عنوان کرد: زمینهای دارای کاربری های آموزشی که در مالکیت شهرداری است به شورای شهر پیشنهاد می دهیم و در صورت تایید شورا، برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش واگذار می شود.
وی با اشاره به اینکه هشت قطعه از اراضی را برای این کار پیشنهاد دادیم که قطعاتی با مساحت دو تا ۱۶ هزار متر مربع است، اظهار داشت: در این قطعات می توان به تعداد قابل توجهی مدرسه ساخت چون که حداقل زمین مورد نیاز برای ساخت یک مدرسه ۲۰۰۰ متر است البته این مساله احتیاج به اعتبار دارد.
نوذرپور با اشاره به اینکه حسب قانون، شهرداری هیچ تعهدی برای در اختیار قرار دادن زمین به آموزش و پرورش ندارد، اضافه کرد: در گذشته قانونی به نام ماده ۱۸ قانون شورای آموزش و پرورش وجود داشت که سازندگان را مکلف می کرده در ازای ساخت مجموعه های ۲۰۰ واحد به بالا، باید سرانه آموزشی را تأمین کنند که متاسفانه در چند سال قبل به باعث یک قانون دیگر تحت عنوان تأمین مسکن برای نیازمندان، قانون فسخ شده و عملا حاکم نیست. ازاین رو ورود شهرداری به حوزه ساخت مدرسه احتیاج به تصویب شورای شهر دارد و البته فرمانداری هم بعد از آن باید رای نهایی را صادر کند.
وی با اشاره به اینکه ساخت این مدرسه ها یا با اعتبارات دولت می باشد یا با استفاده از منابع خیرین مدرسه ساز و یا منابع شهرداری، توضیح داد: ریاست شورای شهر اعلام نمود که این شورا حاضر است تایید کند که یک سوم از این مدارس با اعتبارات شهرداری راه اندازی شود.
بنا براعلام سایت شهر، شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اینکه هر سال ۲۰ مدرسه در این منطقه ساخته خواهد شد، اظهار داشت: برنامه ریزی این است که برای سال جاری ۲۰ مدرسه ساخته شود و تا پیش از اتمام این دوره از مدیریت شهری، کلنگ ساخت ۲۰ مدرسه دیگر هم برای سال ۱۴۰۰ زده شود.
انتهای پیاک


1399/07/23
13:25:34
5.0 / 5
926
تگهای خبر: سایت , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود