آغاز تزریق واكسن كرونا در یكی از شهرهای چین

آغاز تزریق واكسن كرونا در یكی از شهرهای چین

به گزارش الف دانلود رسانه های داخلی چین اعلام نمودند كه طرح پایلوتِ تزریق واكسن كروناویروس در استان شرقیِ ˮچجیانگِˮ این كشور شروع شد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، تزریق واکسن کرونا در این استان از راه یک مرکز محلی کنترل بیماری صورت می گیرد و این طرح واکسیناسیون می تواند الگویی برای باقی شهرهای چین باشد.
مقامات بهداشتی چین تاکید نمودند هرچند واکسن های تهیه شده برای مقابله با کروناویروس جدید هنوز تحت آزمایشات بالینی هستند اما کارمندان و کارکنان در مشاغل حساس می توانند در شرایط اورژانس و با عنایت به فرا رسیدن پاییز و زمستان این واکسن را تزریق کنند.
بنابر گزارش روزنامه "ساوث چاینا مورنینگ پست"، آنها خاطر نشان کردند: چجیانگ نخستین منطقه است که واکسیناسیون در آن شروع شده و شاغلان در گروه های کلیدی و هم ساکنان در مناطقی با شیوع بیشتر بیماری، در اولویت برای تزریق واکسن هستند.
خبر اجرای این طرح پایلوت در حالی انتشار یافته که بر مبنای تازه ترین گزارش ها به نظر می آید یک واکسن بالقوه ویروس کرونا که در چین تولید شده، کاملا امن بوده و در مراحل اولیه و میانی آزمایش بر انسان باعث تحریک سیستم ایمنی بدن شده است.
واکسن احتمالی کووید-۱۹ که به «بی بی آی بی بی –کوُرو» موسوم است، همراه با گروه دولتی «نشنال فارماسوتیکال» در موسسه تولیدات بیولوژیکی پکن ساخته شده است. این واکسن در گزارشی که روز پنج شنبه در نشریه «لانست» انتشار یافت، در مجموع «امن» و «با ضریب تحمل بالا» توصیف شده است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، متخصصان می گویند آزمایش واکسن «بی بی آی بی پی – کورو» روی انسان از اوایل ماه ژوئن و بعد از تأثیر چشم گیر آن روی میمون شروع شد که بدون ایجاد پیچیدگی و عوارض، بدن را ترغیب به تولید پادتن می کند.1399/07/26
13:49:11
5.0 / 5
921
تگهای خبر: سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
الف دانلود