پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران برای مهار كرونا و آلودگی هوا

پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران برای مهار كرونا و آلودگی هوا

به گزارش الف دانلود رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه آمار روزانه فوتی های كرونا در تهران نزدیك 150 نفر شده است، سفارش كرد كه باید به فكر تعطیلی كامل دو هفته ای تهران و برخی كلانشهرها باشیم و اگر اینكار را نكنیم به نظر می آید نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محسن هاشمی قبل از شروع جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنوز کرونا در صدر اخبار است چونکه به صورت طوفانی عمل می کند و با آنکه در بعضی از کشورها صحبت از موج دوم است اما در کشور ما شاهد شیوع موج سوم هستیم.
وی اضافه کرد که متاسفانه وضعیت در کشور خوب نیست و فوتی ها در کشور نزدیک به ۳۰۰ نفر و تعداد مبتلایان به حدود ۵۰۰۰ نفر رسیده است و در تهران نیز این عدد به ۱۵۰ فوتی نزدیک شده است.

وی با اعلان اینکه آمارها نشان میدهد که باید اقدامات ویژه تری از آنچه تا حالا از طرف ستادکلی اتخاذ شده، صورت گیرد اضافه کرد: این جور عملکرد و برنامه ریزی بنظر می رسد جواب نداده و سفارش این است که به فکر تعطیلی کامل دو هفته ای نه برخی صنوف در تهران و برخی کلانشهرها باشیم و اگر اینکار را نکنیم بنظر می رسد نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.

هاشمی با اعلان اینکه در فصل پاییز قرار داریم و تردد خودرو ها موجب آلودگی هوا می شود که تاثیر جدی بر ایمنیو سلامت گروه های مختلف دارد به گرانی و دغدغه معیشت و بهداشت روان مردم اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه مردم هم استرس گرانی دارند و هم امکان تغذیه مناسب ندارند و حالا هم الودگی هوا تشدید شده و در کنارش هم کرونا هست.
وی با اشاره به اختلاف نظرهای سیاسی و با بیان این که « وقتی روزنامه و سایت ها را چک میکنیم می بینیم دائم به هم متلک پراکنی بیهود می کنند» اظهار داشت: فکر میکنیم این متلک ها بچه گانه است و باید فکر اساسی کنند.
رئیس شورای شهر تهران با اعلان اینکه حداقل تعطیل کنند تا مردم کرونا نگیرند، در مورد آلودگی هوا اضافه کرد: ما در آبان ماه به دنبال شیوع آلودگی هوا طرح ترافیک را تشدید و آنرا از درب خانه اجرا می کردیم و حالا هم باید این کار را باردیگر انجام داد و اگر تعطیل شود حمل و نقل عمومی خلوت می شود.
منبع:

1399/07/27
11:23:41
5.0 / 5
858
تگهای خبر: سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
الف دانلود