برای پیدا كردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه كنید

برای پیدا كردن آهنگ محبوب تان برای گوگل زمزمه كنید

الف دانلود: گوگل سرانجام قابلیتی را برای یافتن آهنگی كه مرتب در ذهن كاربر تكرار می شود اما هیچ كلمه ای از آنرا به خاطر ندارد، ارائه كرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، قابلیت Hum to search یا "برای جست و جو زمزمه کنید" در اپلیکیشن گوگل برای iOS اپل و اندروید ارائه شد. کاربران می توانند با زمزمه کردن یا آواز خواندن در میکروفون گوشی، آهنگی را که مد نظرشان است، پیدا کنند.

این فناوری به این صورت کار می کند که کاربر به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه آهنگی که در ذهنش تکرار می شود را زمزمه می کند و فناوری گوگل ملودی آهنگ را گرفته و آنرا به یک توالی مبتنی بر اعداد تبدیل می کند و این توالی می تواند برای شناسایی آهنگها بر اساس منابع مختلف شامل آواز افراد، زمزمه کردن یا سوت زدن و همین طور رکوردینگ استودیو مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل هوش مصنوعی شناسایی کننده آهنگ را در سال ۲۰۱۷ با گوشی پیکسل ۲ عرضه نمود که تلاش کوچکی از طرف این شرکت برای فراهم سازی امکان شناسایی آهنگ توسط گوشی بدون اتصال به اینترنت بود. این شرکت سال بعد هوش مصنوعی را به اپلیکیشن توسعه داد که در آن کاربران می توانستند از اپلیکیشن بپرسند چه آهنگی پخش می شود.

این فناوری انتظار ندارد کاربر خواننده کامل باشد و نتایج بر اساس آهنگ باشد. زمانی که نتایج ظاهر می شوند، کاربر می تواند آهنگی که فکر می کند مورد نظرش بوده است را انتخاب نماید.

در نتایج ظاهر شده همین طور ویدیوی موزیک، آنالیز آهنگ و حتی کاور آهنگ هم دیده می شود. همین طور لینکی برای شنیدن آهنگ در سرویسهای پخش موسیقی نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این فناوری در برنامه Assistant گوگل هم کار می کند. این توانایی هم اکنون در ۲۰ زبان موجود است و گوگل امیدوار است در آینده زبانهای بیشتری را اضافه کند.منبع:

1399/07/28
15:52:50
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: اپل , اینترنت , پیكسل , سرویس
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود