آنچه باید هنگام واگذاری سیمكارت بدانید

آنچه باید هنگام واگذاری سیمكارت بدانید

الف دانلود: هنگام فروش یا واگذاری سیمكارت، كاربر جدید به تمام اطلاعات ذخیره شده سیم كارت و شبكه های اجتماعی دسترسی خواهد داشت، بدین سبب لازم است برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی، اقداماتی همچون غیرفعال كردن اكانت های فعال در شبكه های اجتماعی صورت گیرد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، خیلی از جرائم و کلاهبرداری های اینترنتی و تلفنی با استفاده از سیمکارت های تلفن همراه سایر افراد انجام می شود، بدین سبب کاربران نباید سیمکارت روشن و فعال خودرا در اختیار دیگران قرار دهند. همین طور کاربران باید هنگام انتقال سند مالکیت سیمکارت های خود، حتما اکانت های شبکه های اجتماعی که با آن سیمکارت فعال شده اند را حذف کند، برای اینکه احتمال سوءاستفاده از اکانت ها در شبکه های اجتماعی توسط خریدار سیمکارت وجود دارد.
از طرف دیگر بعضی از افراد، بنا به دلایلی مجبور به استفاده از چندین سیمکارت هستند، اما پس از مدتی ممکنست از سیم کارتی استفاده نکنند یا سیمکارت مفقود شود که در نهایت بعد از چندین ماه، سیمکارت توسط اپراتورها به مالکیت فرد دیگری درمی آید. در چنین شرایطی لازم است کاربر نکاتی را مدنظر قرار دهد که پلیس فتا به این موارد اشاره نموده است.
کاربران می توانند بوسیله پیامک ۳۰۰۰۱۵۰ و پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از تعداد سیمکارت هایی که با شماره ملی آنها ثبت شده است، اطلاع یابند و برای اطلاع از شماره سیمکارت موردنظر بوسیله اپراتور مربوطه اقدام نمایند.
یکی از چالش های فعلی کاربران تلفن همراه، وجود سیمکارت هایی است که به سبب عدم فعالیت کاربر، توسط شرکت ارائه دهنده خدمات ارتباطی، بعد از اختتام مهلت قانونی سلب امتیاز شده و مجدداً به چرخه فروش برگردانده می شود و به صورتی قانونی در اختیار کاربری دیگر قرار می گیرد.
از آنجایی که کاربر جدید به تمام اطلاعات ذخیره شده این سیمکارت، دسترسی خواهد داشت، اطلاعاتی شامل پیام رسان های تلفن همراه و همه اطلاعات کاربر قبلی بدون هیچ دردسری در دسترس کاربر جدید خواهد بود که با این اتفاق، همه عواقب سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران، متوجه صاحب قانونی سیمکارت است.
مؤثرترین سفارش برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی دراین باره می تواند این باشد که فرد، قبل از فروش سیمکارت خود، تمامی اکانت های فعال در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها را غیرفعال نماید و حتی لازم است قبل از واگذاری سیمکارت، کانال ها و گروه های فعال در شبکه های اجتماعی را نیز غیرفعال و حذف کند و علاوه بر این عکس و فیلم های بارگذاری شده را هم از شبکه های اجتماعی پاک کند.
منبع:

1399/07/28
19:52:07
5.0 / 5
740
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود