دولت آمریكا از گوگل شكایت نمود

دولت آمریكا از گوگل شكایت نمود

الف دانلود: وزارت دادگستری آمریكا شكایتی را مقابل شركت گوگل تنظیم و این شركت را به سوءاستفاده از قدرت انحصاری خود در بخش جست و جوی اینترنت متهم كرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دولت آمریکا در این شکایت اعلام نمود گوگل که حدود ۹۰ درصد از بازار جست و جوی آنلاین را در کنترل دارد، دروازه بلامنازع ورود به اینترنت است و از شیوه های ضد رقابتی برای حفظ و توسعه انحصار خود در بخش جست و جو بهره برده است.

جفری روزن، مقام شماره دو وزارت دادگستری آمریکا در کنفرانسی با خبرنگاران اظهار داشت: رفتار گوگل تحت اصول ضد انحصارطلبی سنتی، برخلاف قانون است.

در این حال گوگل شکایت دولت را کاملا ناقص خواند و در توییتر اعلام نمود مردم از گوگل استفاده می نمایند برای اینکه آنرا انتخاب می کنند نه به این خاطر که مجبور شده اند یا به سبب این که نمی توانند جایگزین دیگری پیدا کنند.

ارزش سهام گوگل در معاملات بامداد سه شنبه بازار نیویورک حدود یک درصد رشد کرد و به ۱۵۴۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.

این شکایت اولین فاز از حمله چندجانبه مقابل گوگل است. کن پاکستون، دادستان کل تگزاس در حال آماده کردن شکایتی مقابل این شرکت بر سر رفتارش در بازار تبلیغات دیجیتالی است که قسمت اعظم فناوری مورد استفاده توسط تبلیغات کنندگان و ناشران برای خرید و فروش تبلیغات در سراسر وب را تحت کنترل دارد.

کسب و کار جست و جوی گوگل، عمده درآمد این شرکت را تولید می کند و هزینه های مالی توسعه در بخش ایمیل، ویدیوی آنلاین، نرم افزار تلفن هوشمند، نقشه ها، رایانش ابری، خودرو های خودران و تبلیغات را تامین کرده است. موتور جست و جوی گوگل روی سرنوشت هزاران کسب و کار آنلاین تاثیر می گذارد که برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان، به گوگل وابسته هستند.

آمریکا اعلام نموده درآمد تبلیغاتی که گوگل با کانالهای توزیع جست و جو سهیم می شود، موانعی را برای ورود رقیبانی به وجود آورده که نمی توانند هزینه ورود چند میلیارد دلاری را پرداخت کنند. این درآمدها به گوگل امکان داده است در بازارهای گوناگون انحصار ایجاد کند.

پرونده وزارت دادگستری که تگزاس و ۱۰ ایالت دیگر به آن پیوسته اند، اولین پرونده حاصل از تحقیقات از یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری است که از طرف ویلیام بار، دادستان کل آمریکا حدود ۱۵ ماه پیش شروع شد. این پرونده برجسته ترین شکایت ضد انحصارطلبی از زمان شکایت دولت آمریکا از مایکروسافت در سال ۱۹۹۸ است و به منزله تغییر رویکرد دولت و اعمال سخت گیری بیشتری در قبال غولهای فناوری آمریکا است.

علاوه بر پرونده ای که تگزاس در حال پیگیری آن است، گروهی از دادستانهای ایالتی تحقیقات جداگانه ای را درباره کسب و کار جست و جوی گوگل بر اساس نقض قوانین ضدانحصارطلبی توسط گوگل با اولویت دادن به خدمات جست و جوی خود بجای رقیبانی مانند Yelp Inc، دنبال می کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مکررا از شرکتهای فناوری آمریکایی انتقاد کرده و سبب شده که وزارت دادگستری با این انتقاد روبرو شود که شکایت مقابل گوگل با انگیزه های سیاسی دنبال می شود.

منبع:

1399/08/01
12:34:04
5.0 / 5
831
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود