در گزارش الف دانلود مطرح شد؛

ترددها در ۲۵ استان ۳۷ درصد كاهش داشته است

ترددها در ۲۵ استان ۳۷ درصد كاهش داشته است

به گزارش الف دانلود رئیس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك راهور ناجا از كاهش 37 درصدی تردد در 25 استان دارای محدودیت آگاهی داد و اظهار داشت: در امتداد اجرای این محدودیت ها، ترددها در جاده های كشور هم 31 درصد كاهش داشته است.سرهنگ احمد شیرانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور در سومین روز از اجرای طرح محدودیت های ترددی اظهار نمود: از شروع بامداد آمارها و رفت وآمد و تردد در محورهای ۲۵ استان اعلام شده، تحت نظارت و کنترل قرار گرفته است. عوامل پلیس راهور، انتظامی، هلال احمر و دیگر دستگاه ها در نقاط ورودی و خروجی این ۲۵ استان حضور دارند و ترددها را کاملاً دقیق کنترل می کنند.
وی افزود: همانطور که پیش تر در خبرها عنوان شد، از خروج پلاک های بومی ۲۵ استان اعلام شده و ورود پلاک های غیربومی به این استانها جلوگیری می شود و در صورت مقاومت افراد، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای آنها اعمال می شود.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اضافه کرد: امروز که سومین روز از اجرای محدودیت های تردد در امتداد کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور است، هیچ مشکل ترافیکی نداریم و شاهد همکاری بیشتر مردم با پلیس هستیم. در محورهای این ۲۵ استان تفکیک خودرو های بومی و غیربومی به سبب کاهش ترددها سهل تر شده است.
چرایی ترافیک صبحگاهی در محور کرج-تهران
شیرانی با اشاره به ترافیک صبحگاهی محور کرج به تهران اظهار داشت: دلیل ترافیک صبحگاهی محور کرج – تهران، بار ترافیکی هر روز این محور است البته امروز زودتر از روزهای قبل و حدود ساعت ۹ بامداد این ترافیک تخلیه شد و محدودیت های تردد در استان های تهران و البرز به صورت یکپارچه اعمال می شود.
وی تاکید کرد: تا این لحظه در مراکز استان هایی که محدودیت تردد داشته، حدود ۳۷ درصد کاهش حجم ترددها را شاهد بوده ایم. همین طور در کل کشور بطور میانگین ۳۱ درصد کاهش تردد داشته ایم.
کنترل های در استان های همجوار استان های شمالی به خوبی انجام می شود
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به انتشار خبری در خصوص جلوگیری از ورود پلاک های غیربومی به استان گلستان اظهار داشت: به سبب آنکه استان های همجوار با گلستان مانند خراسان شمالی و سمنان در فهرست ۲۵ استان قرار دارند و محدودیت های خروجی به شدت کنترل می شود، بطور قاطع می توان اظهار داشت که از استان های همجوار، خروج پلاک های بومی را به سمت استان هایی همچون گلستان و گیلان نداریم. حال آنکه استان گلستان بخواهد محدودیت هایی را خودش اعمال نماید، مربوط به فرماندهی و ستاد مقابله با کرونای آن استان می شود.
جریمه ۵۰۰ تومانی برای چه افرادی صادر می شود؟
وی اشاره کرد: جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای رانندگان متخلف از شروع طرح تا حالا اعمال شده و اگر راننده ای به این جریمه اهمیتی ندهد و اصرار بر ورود یا خروج داشته باشد، پلیس مجبور می شود خودروی آن شخص را توقیف کند.
شیرانی با اشاره به اینکه دوربین های جاده ای هم محورهای این ۲۵ استان را رصد می کنند، اظهار داشت: دوربین های جاده ای، محورهای این ۲۵ استان ذکر شده را رصد می کنند و اگر خودرویی در مسیری که نباید تردد کند، مشاهده شود؛ حتما جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای آن خودروی متخلف صادر می شود.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار داشت: همانطور که روز قبل هم اعلام شد، خودروهایی که در مسافرت هستند، می توانند به شهر خود بازگردند اما اجازه ندارند از داخل شهرهای مسیر تا مقصد حرکت کنند و باید از کمربندی ها و کنارگذرها عبور کنند. در صورت مشاهده این خودرو ها در شهرهای در راه واقع شده، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای آنها هم اعمال می شود.


منبع:

1399/08/14
14:17:24
5.0 / 5
875
تگهای خبر: دستگاه
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
الف دانلود