برزیلی ها حاضر به مذاكره با آمریكا درباره هواوی نشدند

برزیلی ها حاضر به مذاكره با آمریكا درباره هواوی نشدند

به گزارش الف دانلود چهار شركت مخابراتی برزیل حاضر نشدند با یك مقام ارشد آمریكایی كه به دنبال مذاكره برای حذف شركت هواوی چین از بازار تجهیزات شبكه ۵G از بازار این كشور آمریكای جنوبی بود، دیدار كنند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این شرکتها حاصر نشدند دعوت سفارت آمریکا برای دیدار روز دوشنبه با کیت کراچ، معاون وزیرخارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط زیست را بپذیرند چونکه از نظر آنها این دعوت با انتخابهای بازار آزاد همخوانی نداشته و آنها باید بتوانند آزادانه بهترین تصمیمات مالی را بگیرند.

دعوت از جانب تاد چاپمن، سفیر آمریکا اولین بار از جانب روزنامه فولها دو سن پائولو گزارش شد که به همراه نشریه اقتصادی والور اکونومیکو گزارش کردند که این شرکتها ترجیح دادند در این دیدار حضور پیدا نکنند.

شرکت تلفونیکا برزیل، گروه او آی، TIM و کلارو هر یک بین ۱۹ تا ۲۹ درصد از بازار بی سیم برزیل را تحت کنترل دارند و در تدارک برای مناقصه طیف امواج که سال آینده در برزیل برگزار می شود، از تجهیزات هواوی بهره برده اند و از ممنوعیت استفاده از تجهیزات این غول مخابراتی چین که از جانب دولت آمریکا دنبال می شود، حمایت نمی کنند.

دولت ترامپ فشارهای دیپلماتیک برای ممنوع کردن استفاده از تجهیزات هواوی در سطح جهان را مضاعف کرده و مدعی است تجهیزات این شرکت برای جاسوسی از جانب دولت چین مورد استفاده قرار می گیرد. هواوی مکرر این افترا که تهدیدی برای امنیت ملی کشورهاست را رد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، کراچ در مقاله ای که ماه آگوست در روزنامه او گلوبوی برزیل انتشار یافت، نوشته بود: هواوی ستون فقرات جاسوسی جهانی چین است. دولت آمریکا و شرکایش تلاشها برای پشتیبانی از امنیت اقتصاد جهانی را با محدود کردن حضور هواوی در شبکه های ۵G تسریع کرده اند و الان بیشتر از ۳۰ کشور جهان در طرح شبکه پاک آمریکا مشارکت دارند.
1399/08/18
20:12:10
5.0 / 5
1023
تگهای خبر: پشتیبان , شركت , مخابرات , هاست
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
الف دانلود