نكات امنیتی هنگام خرید اینترنتی را جدی بگیرید

نكات امنیتی هنگام خرید اینترنتی را جدی بگیرید

با افزایش خریدهای الكترونیكی در ایام شیوع ویروس كرونا، كاربران در فضای آنلاین لازم است نكات امنیتی را هنگام حضور در این فضا رعایت نمایند و فریب تبلیغات اغواكننده فروش كالا در شبكه های اجتماعی را نخورند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شیوع ویروس کرونا، فرصتی برای توسعه فعالیتهای الکترونیکی ایجاد کرد و یکی از فعالیتهایی که در این زمان رونق گرفت، خریدهای الکترونیکی و آنلاین بود و خیلی از کاربران برای خودداری از حضور در فروشگاه های حضوری، مبادرت به خریدهای غیرحضوری و آنلاین کردند.
با عنایت به افزایش حضور کاربران در فضای مجازی، گاهی کلاهبرداران به فعالیت در شبکه های اجتماعی گرایش پیدا کرده و مبادرت به راه اندازی صفحات فروش کالا در این فضا کرده که در آن وجهی را از کاربر دریافت می کنند، اما هیچ کالایی برای او ارسال نمی گردد.
در این راستا پلیس فتا هم با عنایت به افزایش کلاهبرداری از راه فروش کالا در شبکه های اجتماعی اخطار داد که کاربران در هنگام خریدهای اینترنتی به موارد امنیتی توجه داشته باشند و فریب تبلیغات اغواکننده فروش کالا در شبکه های اجتماعی را نخورند.
بنابراین رعایت نکات امنیتی هنگام خرید اینترنتی لازم است. کاربران توجه داشته باشند خریدهای اینترنتی خویش را از سایت های فروشگاهی معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک انجام دهند و در هنگام پرداخت وجه از اصلی بودن درگاه پرداخت بانک اطمینان حاصل کنند.
در مورد خرید از صفحات در شبکه های اجتماعی هم کاربران باید در مواردی از این صفحات استفاده کنند که قبلا به صورت حضوری از محصولات آن فروشگاه بهره برده و اعتماد به فروشنده برای آنها ثابت شده باشد در نتیجه با آدرسی که از خود فروشنده دریافت کرده اند، می توانند به صفحه مجازی آن فروشگاه دسترسی داشته باشند و بدون احتیاج به حضور فیزیکی خریدهای خویش را انجام دهند.
همینطور کاربرانی که امکان بررسی حضوری فروشگاه و محصولاتش را ندارند، می توانند بدون اینکه هیچ گونه وجهی شامل بیعانه یا هزینه پستی را پرداخت کنند، از فروشنده بخواهند کالای مورد نظر را به صورت پرداخت در محل برای آنها ارسال نماید تا بعد از بررسی صحت کالا وجه را در محل تحویل پرداخت کنند.1399/08/22
12:42:58
5.0 / 5
637
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
الف دانلود