مذاكرات آمریكا با مدیر هواوی برای اقرار به نقض تحریم ها

مذاكرات آمریكا با مدیر هواوی برای اقرار به نقض تحریم ها

دولت آمریکا سرگرم مذاکره با منگ وانژو، مدیر مالی هواوی پیرامون توافقی است که کمک می نماید وی که حالا به جرم نقض تحریمهای واشنگتن در بازداشت خانگی در کانادا سپری می کند، به چین برگردد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: وکیلان خانم منگ طی هفته های اخیر با مقامات وزارت دادگستری آمریکا گفت و گو کرده اند تا وارد توافق تعویق پیگرد قانونی شوند. مقرر است مذاکرات بیشتری در هفته پیش رو با هدف انعقاد توافق قبل از آخر دوره دولت ترامپ صورت بگیرد.

خانم منگ دسامبر سال ۲۰۱۸ در ونکوور کانادا دستگیر شد. آمریکا وی و شرکت هواوی را به نقض تحریمها ضد ایران متهم کرده و خواهان استرداد مدیر مالی هواوی به آمریکا شده است.

واشنگتن مدعی است که خانم منگ به بانک های بزرگ همچون HSBC درباره روابط هواوی با یک زیرمجموعه در ایران به نام اسکای کام دروغ گفته تا بتواند خدمات بانکی دریافت کند اما هواوی ارتکاب هر گونه تخلف را تکذیب کرده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، تحت توافقی که حالا مورد مذاکره قرار دارد، اگر خانم منگ ادعاهایی که ضد وی وجود دارد را بپذیرد، آمریکا با تعویق پیگیرد قانونی ضد وی یا لغو اتهامات مذکور موافقت خواهد نمود. همینطور وی می تواند از کانادا که هم اکنون در بازداشت خانگی سپری می کند، به چین برگردد.

منگ تابحال در مقابل این پیشنهاد مقاومت کرده چونکه بر این باور است که هیچ کار خلافی انجام نداده است.

دستگیری منگ که دختر رِن ژنگ فی، بنیانگذار هواوی است، تنشها میان آمریکا و چین و فشارهای آمریکا ضد یکی از مهمترین شرکتهای فناوری چین را تشدید کرد. آمریکا مدعی است که هواوی تهدیدی برای امنیت ملی به حساب می آید و کوشیده است کشورهای دیگر را برای پیشگیری از استفاده از تجهیزات شبکه های موبایل ۵G هواوی قانع نماید. واشنگتن همینطور هواوی را هدف تحریمهایی قرار داده که دسترسی این شرکت به تراشه های مورد نیاز برای تولید محصولاتش را محدود کرده است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، چندین جلسه رسیدگی به مبحث استرداد منگ سال جاری برگزار شده و انتظار می رود به مدت چند ماه دیگر ادامه پیدا کند. توافق میان منگ و دولت آمریکا به روند محاکمه استرداد وی خاتمه خواهد داد.

منبع:

1399/09/15
22:53:44
5.0 / 5
886
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , محصولات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
الف دانلود