قبادی دانا خبر داد:

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسكونی به افراد دارای معلولیت

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسكونی به افراد دارای معلولیت

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری یک هزار و ۹۴۳ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت اطلاع داد و اظهار داشت: نهضت سقف همدلی برای تکمیل ۳۴ هزار واحد مسکونی نیمه ساز شروع شد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در آیین واگذاری یک هزار و ۹۴۳ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان بهزیستی در جهت توانمندسازی مددجویان، کمک به تهیه مسکن برای این افراد است. تابحال ۱۳۰ هزار واحد مسکونی برای این افراد تسهیل گری و واگذار شده است که ۱۰۴ هزار واحد از این تعداد برای افراد دارای معلولیت بوده است.
وی افزود: در هفته جهانی معلولین مقام معظم رهبری جمله ای فرمودند با این مضمون که مسئول کمک به معلولان تنها بهزیستی نیست و همه مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی باید در این امر کمک کنند. تجلی فرمایش ایشان را امروز در مبحث کمک به خانواده های معلولین در حوزه های مسکن شاهد می باشیم. در سال ۹۴ پنج مجموعه در سطح کشور شامل بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن ساز، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی، پروژه ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر را آغاز کردند.
قبادی دانا اظهار داشت: در سال ۹۴، ۱۴ هزار خانوار که مشمول این مورد می شدند احصا شدند و تابحال برای دو هزار و ۲۰۰ خانوار مسکن تهیه شده است. تهیه مسکن برای ۴۴۵۰ خانوار دیگر هم در دست اجراست، امروز ۱۹۴۳ واحد مسکونی را در سرتاسر کشور افتتاح می نماییم که برای خانوارهای دارای معلول و سرپرست خانوار است، ۷۳۴ واحد مسکونی هم برای خانواده هایی است که حداقل دارای دو معلول هستند. این واحدها ۷۵ متر است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در ارتباط با مسکن افراد دارای معلولیت در فضای شهری ۱۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود و در حوزه مسکن روستایی ۸۵ میلیون تومان که این مبلغ توسط بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و بهزیستی تقدیم می شود. سایر خانوارها هم می توانند از مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار شوند که در پروژه تأمین مسکن محرومین که از سوی سازمان برنامه و بودجه شروع شده مبلغ ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان از راه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام خمینی واریز می شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد افرادی که توانایی تأمین زمین را ندارند، خاطرنشان کرد: این افراد می توانند از مکان های بنیاد مسکن و یا سازمان ملی زمین و مسکن بهره مند شوند. وی به مشکل اصلی سازمان بهزیستی کشور در حوزه مسکن شهری اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به این که بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها امکان تامی مسکن را دارد و از راه حساب ۱۰۰ امام خمینی با عنوان تسهیلات مسکن انجام می شود ما این مشکل را مطرح کردیم که امیدواریم دولت و بانک مرکزی مساعدت لازم را انجام دهند تا تأمین مسکن خانوارهای دارای معلول و مددجویان تحت پوشش رونق مناسبی پیدا کند. قبادی دانا با اشاره به اینکه در نهضت ساخت مسکن از ۹۴ هزار واحدی که از آغاز تشکیل دولت یازدهم ساخته و واگذار شده است، ۷۵ هزار واحد متعلق به خانوارهای افراد دارای معلولیت است از آغاز نهضت «سقف همدلی» برای تکمیل ۳۴ هزار واحد مسکونی نیمه ساز اطلاع داد و اظهار داشت: عملیات اجرایی ۳۰ تا ۹۰ درصد این واحدها صورت پذیرفته است و مابقی نیازمند مددرسانی و کمک همه آحاد جامعه است تا بتوانیم با تکمیل آنها خانوار یک فرد معلول را صاحب خانه نماییم.


منبع:

1399/09/16
12:57:02
5.0 / 5
468
تگهای خبر: سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود