وقتی با بیت كوین كتاب می خرند

وقتی با بیت كوین كتاب می خرند

به گزارش الف دانلود هرچه بیت کوین به حرکت صعودی خود روی نمودار قیمت ادامه می دهد، محبوب تر از قبل در معاملات روزمره جای می گیرد؛ از مدتی پیش امکان خرید کتاب هم با این رمزارز به وجود آمده؛ آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چگونه می توان با بیت کوین کتاب یا کتاب الکترونیکی خرید؟


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، حدود ۱۲ سال از تولد بیت کوین، رمزارزی که هویت خالق آن، ساتوشی ناکاموتو هنوز معلوم نیست می گذرد. بیت کوین که پله ۱۸هزار دلار را هم رد کرده، محبوبیت بیشتری میان مردم پیدا کرده است. حتی در ایران افرادی که پیشتر اعتمادی به سرمایه گذاری بر روی این رمزارز غیرمتمرکز نداشتند، به تازگی با رشد حدودا ۱۹درصدی آن در یک ماه اخیر به خرید بیت کوین و معامله با آن تمایل پیدا کرده اند! همزمان هرچند دولت های مختلف از به رسمیت شناختن این رمزارز که بنا به نوع ساختارش نیازی به پشتوانه پول رسمی ندارد، در کشورشان خبر می دهند، فروشگاه ها و مراکز بزرگ جهان هم بیت کوین را در ازای عرضه کالاهای شان می پذیرند، تا جایی که از مدتی پیش می توان کتاب های الکترونیکی و حتی فیزیکی را از راه بیت کوین خریداری کرد. اما چگونه؟


خرید کارت هدیه آمازون
خرید کتاب و کتاب الکترونیکی با بیت کوین خیلی ساده است. روش اصلی آن خریدن کارت هدیه آمازون با استفاده از بیت کوین از راه «بیترفیل» ("Bitrefill") - استارت آپی که به کاربران کمک می نماید مبتنی بر تلفن های همراه اعتباری پول رد و بدل کنند - است. در واقع «بیترفیل» به کاربران این امکان را می دهد که کارت های هدیه آمازون را به روشی سریع، ایمن و مطمئن خریداری کنند.
بعد از خرید کارت هدیه آمازون، باید به سایت این فروشگاه برویم، پینِ کارت خویش را به دست آورده و کارت را برای خرید کتاب یا کتاب الکترونیکی در آمازون بارگذاری نماییم.
برای کتاب های خود بیت کوین بخرید Coinbase کارت هدیه بخرید Bitrefill خرید بیت کوین بیشتر - (خارج از ایالات متحده آمریکا) Buybitcoinworldwide خرید کتاب خویش را مدیریت کنید Calibre Companion البته این تنها راه خرید کتاب با بیت کوین نیست.

فروشگاه "MIT Coop" و چند کتابفروشی دیگر
کتابفروشی "MIT Coop"، فروشگاهی زیر نظر موسسه فناوری ماساچوست(MIT) هم هم اکنون بیت کوین می پذیرد.
این درحالی است که افزایش علاقه به این رمزارز منجر شده تا دانشگاه MIT به هر دانشجو مبلغ ۱۰۰ دلار برای دریافت بیت کوین اختصاص دهد.
"MIT Coop" هم اکنون به خودپرداز بیت کوین مجهز است. گفته می شود این فروشگاه از راه همکاری با پردازنده پرداخت بیت کوین مستقر در جورجیا (BitPay)، بیت کوین را می پذیرد.


علاوه بر این، کتابفروشی های "Acton"(واقع در میشیگان)، "Qual Albatroz"(کتاب های شان را به سراسر دنیا می فروشند و ارسال می کنند)، "Esquoia"(استارت آپی نوپا)، "Thinking Stuff"(کتاب های الکترونیکی و صوتی عرضه می کند)، "Harrowden Books of Finedon"(کتابفروشی سنتی در انگلستان)، "HörbuchHandlung Romeike"(واقع در آلمان و دارای فروش آنلاین)، "LindseySellsBooks.com"(دارای فروش آنلاین)، "Wight Books"(فروشگاه آنلاین کتاب) و... همچون فروشگاه های دیگری هستند که بیت کوین می پذیرند.
هر چند فروشگاه ها و کتابفروشی های دیگری هم در سرتاسر دنیا وجود دارند که این روزها بیت کوین و حتی دیگر رمزارزها را برای مبادلات خود به رسمیت شناخته اند اما هنوز نام شان در لیست پذیرندگان بیت کوین دیده نمی گردد.

منابع:
calibrecompanion.co
www.coindesk.com
http: //spendbitcoins.com1399/09/20
12:41:41
5.0 / 5
554
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود