بیانیه سازمان حج در مورد پرداخت غرامت شهدای مسجدالحرام

بیانیه سازمان حج در مورد پرداخت غرامت شهدای مسجدالحرام

به گزارش الف دانلود سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود تبرئه شرکت پیمانکار صاحب جرثقیل های سقوط کرده در مسجدالحرام تاثیری بر پرداخت غرامت به خانواده های شهدا و جانبازان این حادثه نخواهد داشت.


به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، سازمان حج و زیارت اعلام نمود به دنبال اعلام رسمی دولت عربستان در خصوص تبرئه شرکت پیمانکار صاحب جرثقیل های سقوط کرده در مسجد الحرام سال ۱۳۹۴ که منجربه شهادت ۱۳ تن و مجروح شدن ۸ تن از هموطنان و برخی از زائرین کشورهای دیگر گردید، سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای اعلام می کند که این تصمیم هیچ تاثیری بر پرداخت غرامت به خانواده های معظم شهدا و جانبازان حادثه مذکور نخواهد داشت. در همین راستا به اطلاع می رساند، سازمان حج و زیارت با همکاری وزارت امور خارجه و از راه دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در تاریخ ۱۸ آذر ماه سال ۹۸ موفق به دریافت چک های بانکی غرامت از سوی مقابل گردید. ولی به علت قطع ارتباط بانکی و سیاسی با کشور عربستان سعودی و وجود تحریم های غیر قانونی ضد نظام بانکی کشور، خانواده های شهدا و جانبازان حادثه سقوط جرثقیل هنوز بعد از گذشت یک سال از دریافت چک موفق به وصول وجوه مربوطه نگردیده اند.

سازمان حج و زیارت با پیگیری از راه وزارت امور خارجه و همکاری این عزیزان برای کمک به خانواده های معظم شهدا و جانبازان حادثه سقوط جرثقیل در حرم بیت الله الحرام از دو مسیر سفارت سوئیس به عنوان دفتر حافظ منافع عربستان و همینطور پیگیری از راه دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کشورهای عربی که داراری تعاملات بانکی با عربستان می باشند این مهم را در دست پیگیری دارد و امیدواریم که ان شاءالله با مساعی و پیگیری های عزیزان وزارت امور خارجه سریعتر به نتیجه برسیم.

1399/09/23
13:40:47
5.0 / 5
498
تگهای خبر: سازمان , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود