وزیر ارتباطات تاكید كرد

ضرورت ارائه راهكار مناسب برای چالش های پیش روی تحول دیجیتال

ضرورت ارائه راهكار مناسب برای چالش های پیش روی تحول دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با نگاهی عمیق و درعین حال واقع بینانه برای هر یک از چالش های پیش روی تحول دیجیتال راهکارهای مناسبی تدوین و ارائه نماید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، در آیین افتتاحیه دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (2020IST) اظهار داشت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان بازوی پژوهشی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال جاری پنجاهمین سالگرد تأسیس خویش را جشن می گیرد و در این پنجاه سال فناوری اطلاعات در کشور را متحول کرده و رونق بخشیده است.
وی ادامه داد: همینطور پژوهشگاه طی20 سال قبل کوشیده است تا اجلاس IST را به صورت دوسالانه برگزار کند سال جاری دهمین اجلاس با شیوع ویروس کرونا در جهان مصادف شده که همه اجلاس های جهانی به صورت مجازی در حال برگزاری است و ما هم این سمپوزیوم را به صورت مجازی برگزار می نماییم.
وزیر ارتباطات افزود: در آینده نزدیک زندگی هوشمند و ارتباطات هوشمند در ساختار زندگی بشر محقق می شود. البته تحقق آن نیازمند دقت و توجه بر سه محور است که شامل شبکه ها و فناوری، خدمات و مقررات و سیاست گذاری در حوزه ICT است.
آذری جهرمی بابیان اینکه اجلاس سال جاری IST مقرر است به این مساله بپردازد اظهار داشت: نقش هوش مصنوعی در کارکرد ارتقا سامانه ها و شبکه های ارتباطی پیشرفته با نسل پنجم و نسل های بعدی آن در حال تحقق است و برای این کار استفاده از دیتا ساینس، کلود کامپیوتینگ و... باهدف استفاده بهینه از منابع اجتناب ناپذیر است.
وی با تاکید بر اینکه این روزها اقتصاد دیجیتال بعنوان یک اجبار فراگیر در همه جهان مطرح است و لازمه آن توجه به اکوسیستم مربوطه و تسهیل فرایندهای درگیر آن است اظهار داشت: تحول دیجیتال بر سه بخش دولت دیجیتال با محوریت هوشمند سازی، جامعه دیجیتال با محوریت فرهنگ سازی، کسب و کار دیجیتال با محوریت توسعه فضای کسب و کار آینده جوامع را شکل می دهد و بر همه بخش های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی اثرگذار می باشد.
وزیر ارتباطات بابیان اینکه تحول دیجیتال با چالش های مهمی روبرو است اظهار داشت: این چالش ها شامل چالش زیرساخت ها، چالش های نهادی و حقوقی، چالش های فرهنگی و اجتماعی، چالش های سازمانی به مفهوم فقدان مهارت، ناکافی بودن منابع مالی و کمبود راهبردهای اجرایی منسجم، چالش های دانشجوی پژوهشی و بالاخره چالش های فضای کسب و کار است.
وی در خاتمه اضافه کرد: انتظار بنده بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که با نگاهی عمیق و درعین حال واقع بینانه در هر مورد راهکار مناسبی تدوین و ارائه نماید. این اجلاس در موضوعات فناوری های آینده و موردنیاز می تواند به پژوهشگاه در انجام خواسته مورد اشاره کمک نماید.
منبع:

1399/09/27
10:54:16
5.0 / 5
489
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود