وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

عقب ماندگی های تاریخی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

عقب ماندگی های تاریخی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

به گزارش الف دانلود سیستان و بلوچستان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با عنایت به این که عقب ماندگی های تاریخی در سیستان و بلوچستان وجود دارد کار بررسی مشکلات و رفع کمبودهای ارتباطات را در اولویت قرار داده ایم.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا محمدجواد آذری جهرمی ۹ دیماه در مسافرت به خاش و در جمع خبرنگاران بیان نمود: تا ۲۱ روز آینده افزون بر ۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به نسل سوم و چهارم ارتباطات و تلفن همراه مجهز می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: با عنایت به این که کار آموزش در شهرک توحید آباد گرنچین به صورت حضوری بوده و مشکلات اینترنت و ارتباطات در این منطقه وجود دارد قول می دهیم که مدرسه ارتباطات و اینترنت ویژه دختران توحید آباد را خواهیم ساخت.
وی اظهار نمود: ۱۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان که ۲۷ درصد روستاهای این استان هستند تا آخر سال جاری به اینترنت و ارتباطات کیفی مجهز می شوند.
جهرمی با اشاره به اینکه زیرساخت های فیبرنوری به صورت تدریجی در استان ایجاد می شود. اضافه کرد: ۷۶ روستای بالای ۵۰۰ خانوار سیستان و بلوچستان به تلفن ثابت مجهز می شوند و برنامه ای وجود دارد که وای فای خانگی هم به روستاهای ۱۵ تا ۲۰ خانوار برسد.
وی اظهار داشت: مقوله های سلامت، تجارت، آموزش، فرهنگی، ارتباطات اجتماعی و غیره به فراهم بودن زیرساخت های اینترنت ارتباط دارد.
صاحب گل صالحی فرماندار خاش هم اظهار داشت: دسترسی به اینترنت و ارتباطات تلفن همراه و ثابت در شهر و نقاط روستایی این شهرستان بسیار ضعیف می باشد و دو روز اخیر قطعی اینترنت خاش بسیار نگران کننده بوده و گلایه مندی های شدید مردمی را به دنبال داشته است.
صالحی اضافه کرد: کاهش شکاف دیجیتالی، یکنواخت سازی و تقویت ارتباطات و پیشبینی فیبر پشتیبان در راه زاهدان و میرجاوه به خاش باید مورد توجه دولت باشد.
فرماندار خاش افزود: ایرندگان فیبر زمینی ندارد و مناطق سنگان و دشت های موزن، رباط و آبخوان کارواندر و ترشاب و مناطق چاشهی و موتور زمان خان و اسپیتک، کروجی و غیره در بخش مرکزی خاش و روستاهای گورچان و گرنچین و توحید آباد پشتکوه و چهل روستای مرزی روتک با مشکلات فراوان ارتباطاتی مواجه اند.
وزیر ارتباطات در این سفر یک روزه به خاش از سایت های ارتباطات منطقه پشتکوه و رباط و روستاهای بخش مرکزی خاش بازدید و با مردم توحید آباد گرنچین از نزدیک دیدار و گفت و گو کرد.
منبع:

1399/10/10
18:33:41
0.0 / 5
420
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
الف دانلود