فرمان ترامپ برای محدودیت استفاده خارجی از خدمات ابری آمریكایی

فرمان ترامپ برای محدودیت استفاده خارجی از خدمات ابری آمریكایی

الف دانلود: دونالد ترامپ در آخرین روز حضورش بعنوان رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرائی را امضا کرد که هدف آن جلوگیری از استفاده از زیرساخت آنلاین آمریکایی توسط عوامل سایبری خرابکار خارجی برای انجام فعالیتهایشان عنوان شده است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این فرمان به وزارت تجاری آمریکا اختیار می دهد الزام ثبت مبادلات خارجی را وضع کند و واکنشی به عملیات هک گسترده اخیر شمرده می شود که شرکت نرم افزاری سولار ویندز را آلوده کرد و بوسیله آن به شرکتها و سازمانهای حساس دولت آمریکا نفوذ صورت گرفت.

فرمان ترامپ به وزارت تجاری اجازه می دهد مانع از فعالیت شرکتهای زیرساخت آمریکایی در کشورهایی شود که از محصولات و خدمات آنها برای انجام کارهای سایبری مجرمانه - خواه توسط اشخاص یا دولت آن کشور - استفاده می شود.

همچنان این فرمان اجازه می دهد شرایط محدودکننده برای خارجیانی که حسابهایی در شرکتهای آمریکایی در آمریکا گشوده یا دارند و معلوم شده که که در کارهای سایبری مجرمانه دست داشته اند، اعمال شود.

وزارت تجاری وظیفه دارد در مدت شش ماه از صدور این فرمان، مقررات مربوطه را پیشنهاد کند اما مشخص نیست دولت بایدن چنین فرمانی را اجرائی خواهدنمود یا خیر.

بزرگترین حمله امنیتی سایبری تاریخ آمریکا ماه گذشته برملا شد که شرکت سولار ویندز در مرکز آن قرار داشت. هکرهای روسی مظنون به دست داشتن در این حمله شناخته شدند و ظاهرا با آلوده کردن آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه سولار ویندوز، موفق شدند به شبکه های داخلی حداقل ۲۰۰ مشتری این شرکت همچون سازمانهای دولتی آمریکا و شمار زیادی از شرکتهای خصوصی رخنه کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در عملیاتی که کارشناسان امنیت سایبر آنرا فوق العاده پیشرفته و پیچیده توصیف کردند، کد مخرب در آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه "اوریون" سولار ویندوز جاسازی شد که حداکثر به ۱۸ هزار مشتری این شرکت ارسال شده بود.

منبع:

1399/11/02
23:18:14
0.0 / 5
673
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , سازمان , سایبر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
الف دانلود