توافق گوگل جهت استفاده از محتوای ناشران فرانسه

توافق گوگل جهت استفاده از محتوای ناشران فرانسه

الف دانلود: شرکت گوگل ماهها بعد از اینکه مقامات فرانسوی از این شرکت اینترنتی آمریکایی خواستند بابت انتشار محتوای رسانه به شرکتهای نشر و سازمانهای خبری پول پرداخت کند، با ناشران رسانه ای فرانسه به توافق رسید.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، گوگل که زیرمجموعه شرکت آلفابت است، در اطلاعیه ای اعلام نمود با ناشران به صورت تک به تک درباره توافق مجوز برمبنای عواملی نظیر مشارکت در اطلاعات سیاسی و عمومی و حجم روزانه انتشار محتوا، مذاکره خواهدنمود.

ناشران اروپایی بیش از یک دهه است که رگولاتورها را برای مقابله با قدرت گوگل و فیسبوک که میلیاردها یورو از درآمد تبلیغات را تصاحب کرده اند، تحت فشار قرار داده اند. اتحادیه اروپا تلاش نموده در مقابل شکایات ناشران درباره نمایش غیرمنصفانه محتوای تولیدی آنها توسط گوگل اقدام نماید. مدیران رسانه ای اروپایی می گویند این ژورنالیسم آنها بوده که کاربران را به این پلتفرمها کشانده است در صورتیکه شرکتهای فناوری بیشترین درآمد تبلیغات آنلاین را تصرف می کنند.

گوگل سال قبل بمنظور رعایت قانون جدید کپی رایت، نمایش نتایج جدید از طرف ناشران اروپایی در نتایج جست و جو را برای کاربران فرانسوی متوقف کرد. این شرکت آمریکایی در اکتبر اعلام نمود یک میلیارد دلار برای مدت سه سال بمنظور پرداخت پول به تعدادی از رسانه های منتخب برای نمایش محتوای تولیدی آنها در بخش اخبارش مختص کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رگولاتور رقابت فرانسه سال قبل برمبنای اطلاعات ۳۲ نشریه مطبوعاتی اعلام نموده بود موتورهای جست و جو نظیر گوگل عامل ۲۶ تا ۹۰ درصد از ترافیک هدایت شده به سمت وب سایتهای خبری هستند.

منبع:

1399/11/03
22:12:10
0.0 / 5
505
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود