جزئیات شكایات از وزیر ارتباطات

جزئیات شكایات از وزیر ارتباطات

الف دانلود: مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات لیست شکایات از وزیر ارتباطات را اعلام نمود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه خبری در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه در رسانه ها منتشر گردید که حکایت از اعلام جرایم مختلف توسط دادستان کل کشور ضد وزیر ارتباطات داشت. در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری جهرمی به علت استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین الملل و محدودسازی پیام رسان های خارجی دارد، احضار شده است.
بعد از آن، سیدجمال هادیان زواره -مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر، با انتشار تصاویری از علت شکایت و اظهارات آذری جهرمی نوشت: آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در مورد اعلام جرمهای دادستان کل کشور ضد او، توسط بازجو پرونده بازجویی شده است. بعد از استماع و دریافت پاسخ، بازجو دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر کرده و وی الان در محل کار حاضر است.
وزیر ارتباطات در متن دفاع خود نوشته بود: «دستور دادیار شیراز توسط دادستان کل کشور موقوف الاجرا شده و در دستورات بعدی دادستان کل کشور به جای عبارت مسدودسازی از عبارت فیلتر مصادیق محتوای مجرمانه اینستاگرام استفاده شده که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. بنابراین حکم قضایی مسدودسازی کل اینستاگرام سالبه به انتقاء مبحث است. به غیر از این توضیحات بنا بر مواد ۷۴۹ و ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی، شرکتهای اینترنتی موظف به اجرای دستورات قضایی بوده و افترا استنکاف وارد نیست چون که در هیچ قانونی وزیر ارتباطات مسئول اجرای دستور قضایی پالایش نیست.»


روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به دنبال انتشار این اخبار، اعلام نمود: «پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است که در متن تقطیع شده منتشره اغلب این موارد اتهامی حذف گردیده است. برخی دیگر از عناوین اتهامی مختلف آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده برای وی، نتیجه گزارش های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگان های مختلف بوده است که بر مبنای نص صریح قانون به علت مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده این دادسرا از اعلام جزئیات آن معذور است.»
همینطور در حالیکه یکی از علت های شکایت از آذری جهرمی، فیلتر نکردن اینستاگرام مطرح شده بود، در این اطلاعیه عنوان شد: «ضمن رد برخی گمانه زنی ها و شایعات انتشار یافته در فضای مجازی اعلام می شود طی دو سال قبل و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضایی در خصوص فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی ای صادر نشده است.»
با این حال، امروز هادیان در توییتر نوشت: دادستان محترم کل کشور گفته اند: افترا وزیر ارتباطات صرفاً استنکاف از دستور قضایی فیلتر اینستاگرام نیست. برخی اعمال محدودیت های دیگر هم ابلاغ و اجرا نشده است. ایشان در صحبت هایشان از شکایات مختلف نام بردند. برای تنویر افکار عمومی، لیست شکایات به شرح زیر است.


منبع:

1399/11/04
18:30:27
0.0 / 5
480
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود