مدیركل مدیریت بحران استان خوزستان تشریح كرد؛

جزئیات آتش گرفتن كانكس معلمان در دزفول

جزئیات آتش گرفتن كانكس معلمان در دزفول

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: آتش گرفتن کانکس معلمان در منطقه سردشت دزفول برخلاف آنچه اعلام شده، ناشی از صاعقه نبوده است.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، امید بن عباس ظهر امروز در گفتگویی رسانه ای پیرامون آتش گرفتن یک مدرسه کانکسی در منطقه سردشت دزفول در توضحیاتی اظهار نمود: پیرو خبر واصله در خصوص آتش سوزی مدرسه ای در بخش سردشت شهرستان دزفول در روز سه شنبه ۳۰ دی ماه، باید اعلام نماییم که برمبنای بررسی کارشناسان امر و کارشناسان آتش نشانی و پیگیری هایی که در شهرستان دزفول انجام شده یک سری نکات به تأیید فرماندار دزفول بعنوان رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رسیده است.
وی اضافه کرد: حادثه ساعت ۲۲ روز سه شنبه ۳۰ دی ماه رخ داده و در خبرهای اولیه که در فضای مجازی انتشار یافته اعلام نمودند که این حادثه برمبنای برخورد صاعقه با یک کانکس منجر به آتش سوزی و سه معلم و سه نفر از اهالی منطقه گرفتار سوختگی شدند.
بن عباس بیان کرد: برمبنای کارشناسی انجام شده، این آتش سوزی به وقوع پیوسته بر اثر صاعقه نبوده و به هر حال آن چیزی که مسلم است و شواهد موجود در محل هیچ اثری از برخورد صاعقه با کانکس یا آنتن نصب شده روی سقف کانکس دیده نشده است.
مدیرکل مدیریت بخران استان خوزستان اظهار داشت: نوع انفجار و آتش سوزی که در کانکس بوده و وضعیت فیزیکی کانکس که برآمدگی هایی را از سمت داخل کانکس به سمت بیرون مشاهده شده نشان میدهد که حریقی درون کانکس صورت گرفته است.
بن عباس اشاره کرد: همین طور کانکس، مدرسه نبوده و محل استراحت یکی از معلمان بوده که در زمینه تدریس دانش آموزان عشایری شاغل بوده و هیچکدام از اشخاص دیگر هم دانش آموز نبودند؛ سه نفر معلم بودند که یک نفر آنها معلم همان نقطه و دو نفر دیگر از محل دیگری به این کانکس آمده و مستقر شدند.
وی اشاره کرد: اینکه آن لحظه، حادثه به چه شکلی رخ داده، معین نیست ولی در محل حادثه گاز پیک نیک مشاهده شده در صورتیکه اساساً برای آن معلم مدرسه سه وعده غذای گرم ارسال می شده و نیازی به استفاده از کپسول گاز نبوده است.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اضافه کرد: یکی از حادثه دیدگان فقط از ناحیه سر لطمه دیده و علت آن مشخص نیست؛ احتمالاً حایلی شبیه پتو بر روی نامبرده وجود داشته که بر روی نامبرده قرار داشته که موجب این لطمه دیدگی شده است.
بن عباس اظهار نمود: کانکسی که بعنوان مدرسه از آن استفاده می شد، جنب کانکس لطمه دیده قرار داشته و به سبب اینکه دو موتورسیکلت در محل آتش سوزی بین دو کانکس موجود بوده به هر حال کانکس لطمه دیده اما کانکس لطمه دیده کلاس درس نبوده و محل استراحت معلم مدرسه بوده است.
وی اظهار داشت: اساساً این مساله که بر اثر صاعقه این حادثه رخ داده این نظریه رد می شود، لطمه دیدگان نیز به بیمارستان طالقانی اهواز منتقل و یکی از مصدومان که حال وخیمی داشته نیز به اصفهان منتقل می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: با توجه به این که در میان مصدومان عارضه ریوی ناشی از استشمام گاز مشاهده شده علت را کارشناسان مسئول بررسی موضوع آتش سوزی بر اثر گاز اعلام نموده اند. بررسی های بیشتر نیز در دست انجام است که حتما ابعاد آنرا مشخص تر کند.


منبع:

1399/11/06
14:31:03
0.0 / 5
620
تگهای خبر: فضای مجازی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود