فروش شماره تلفن كاربران فیسبوك توسط یك بات تلگرام

فروش شماره تلفن كاربران فیسبوك توسط یك بات تلگرام

به گزارش الف دانلود دیتابیس شماره تلفنهای متعلق به ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک از جانب یک بات تلگرام برای فروش عرضه شده است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این برنامه پیام رسان امن مورد سوءاستفاده قرار گرفته تا افرادی امکان پیدا کنند بدون رضایت کاربران و حتی بدون تعامل با آنها، اطلاعات مهم آنها را به دست بیاورند.

اطلاعات فیسبوک که توسط یک بات تلگرام عرضه شده، در ارتباط با یک رخنه امنیتی سال ۲۰۱۹ است که از آن زمان ترمیم شده است. اگر فردی آی دی فیسبوک یک نفر را بداند، می تواند از این بات برای به دست آوردن شماره تلفنش استفاده نماید و همینطور برعکس، اگر فردی شماره تلفن یک نفر را داشته باشد می تواند با استفاده از این بات، آی دی فیسبوک وی را پیدا کند.

البته این بات تلگرام اطلاعات شخصی مهم کاربران را به مجانی عرضه نمی نماید. اطلاعات تک ۲۰ دلار قیمت دارد اما اطلاعات انبوه با تخفیف عرضه شده و برای ۱۰ هزار مورد ۵۰۰۰ دلار فروخته می شود.

گزارشهای در ارتباط با این بات تلگرام چند هفته پیش برای اولین بار منتشر گردید و اتفاق خجالت آوری برای فیسبوک است که معمولا از کاربران شماره تلفن درخواست می کند تا احراز هویت دو مرحله ای را فعال کند. رخنه اطلاعاتی سال ۲۰۱۹، این توانایی امنیتی را به وسیله ای برای انجام حملات هک تبدیل می کند.

هنوز مشخص نیست چه کسی عامل این بات تلگرام است اما تلگرام باید فورا برای از بین بردن این بات دست بکار شود. هر چه این بات فرصت بیشتری برای فروش اطلاعات شخصی داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران فیسبوک هدف حملات فیشینگ و فعالیت های کلاهبرداری دیگر قرار بگیرند.

بر اساس گزارش تک رادار، باآنکه غیرفعال کردن این بات تلگرام، اطلاعات به سرقت رفته در رخنه امنیتی سال ۲۰۱۹ فیسبوک را حذف نمی کند اما حداقل راه دسترسی به آنرا می بندد.
1399/11/10
16:51:55
0.0 / 5
734
تگهای خبر: تلگرام , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود