جایگاه برتر بازار گوشی به تصرف اپل درآمد

جایگاه برتر بازار گوشی به تصرف اپل درآمد

الف دانلود: فروش کم سابقه آیفون، شرکت اپل را به جایگاه شماره یک بازار تلفن هوشمند جهان رساند و سامسونگ الکترونیکس و هواوی تکنولوژیز پایینتر از این شرکت ایستادند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شرکتهای تحقیقات بازار کانالایز و کانترپوینت برآورد کردند فروش آیفون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به حدود ۸۲ میلیون دستگاه رسید که رکورد بالای جدیدی برای اپل بود و این شرکت را فروشنده شماره یک بازار تلفن هوشمند ساخت.

فروش سامسونگ در ضمن همین مدت بیش از ۱۰ درصد کم شد و به بیش از ۶۲ میلیون دستگاه رسید.

شرکتهای شیائومی، اوپو و ویوو در جایگاههای سوم، چهارم و پنجم ایستادند در صورتیکه فروش هواوی بعد از تحریمهای آمریکا و محروم شدن این شرکت از دسترسی به قطعات کلیدی آمریکایی، ۴۱ درصد کم شد.

امبر لیو، تحلیلگر شرکت کانالایز اظهار داشت: هواوی در نتیجه تحریمهای آمریکا، در بیشتر بازارها پسروی داشت. تصمیم این شرکت برای فروش برند Honor ممکنست تصمیم مهمی باشد برای اینکه این برند تحت محدودیتهای مشابه هواوی قرار نمی گیرد.

هواوی این برند را در اواخر سال قبل فروخت و به این برند ارزان فرصت داد بتواند باردیگر قادر به تامین قطعات مورد نیازش باشد. هواوی در ایمیلی اعلام نمود طی سال قبل کسب وکار تلفن هوشمند این شرکت رشد قوی داشت و تبلت، کامپیوتر شخصی و دستگاههای پوشیدنی رشد چشمگیری داشتند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آیفون جدید درآمد اپل را برای اولین بار به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رساند و تیم کوک، مدیرعامل اپل به خبرنگاران اعلام نمود پاسخ مصرف کنندگان به مدل های جدید آیفون با وجود ادامه همه گیری کووید ۱۹ مشتاقانه بوده است.

منبع:

1399/11/11
13:39:47
0.0 / 5
605
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
الف دانلود