اینترنت زیرساخت ۲۵ درصد ارزان گردید

اینترنت زیرساخت ۲۵ درصد ارزان گردید

الف دانلود: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود پهنای باند‬⁩ اینترنت زیرساخت، 25 درصد ارزان گردید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش در گفت وگوی اینستاگرامی خود با کاربران درباره قیمت اینترنت گفته بود که اینترنت نه فقط گران نشده و نخواهد شد که در صورت رشد ترافیک، سال آینده قیمت اینترنت ارزان می شود.
از سویی بتازگی خبری در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه در رسانه ها منتشر گردید که حکایت از اعلام جرایمی توسط دادستان کل کشور مقابل وزیر ارتباطات داشت. در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری جهرمی به سبب استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام با وجود حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین الملل و محدودسازی پیام رسان های خارجی دارد، احضار شده است.
البته بعد از آن حسن روحانی، رئیس جمهوری با اشاره به احضار اخیر آذری جهرمی اظهار داشت: از وزیر ارتباطات تشکر می کنم. پهنای باند کاری عظیم و به مدلول مبارزه با فساد است و کسی نمی تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر می خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید من را احضار کنید، نه وزیر من را.
از طرف دیگر، حسین فلاح جوشقانی- رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز در توئیتر نوشت: با پیشنهاد وزارت ارتباطات و تصویب کمیسیون تنظیم مقررات، ⁧پهنای باند‬⁩ اینترنت زیرساخت، ۲۵ درصد ارزان گردید.
البته این کاهش قیمت درحالی است که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند را به اپراتورها و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی می فروشد. باید دید کاهش قیمت پهنای باند اینترنت زیرساخت، چه تاثیری بر قیمت نهایی برای کاربران خواهد داشت.
همین طور حمید فتاحی - مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در توییتر نوشت: پیشرفت زیرساخت ارتباطی شبکه ملی اطلاعات بیش از ۸۰ درصداست. آنچه در بعضی برداشت های مغرضانه از ارزیابی های منصفانه مرکز ملی، پیشرفت ۲۵ درصدی گزارش شده، اجزایی از زیرساخت اطلاعاتی است.
منبع:

1399/11/14
02:37:10
0.0 / 5
415
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود