ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء

ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء

به گزارش الف دانلود رویداد «هفته ایران دیجیتال» همراه با برگزاری وبینارهای تخصصی و ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء (IoT2021) با شعار «ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال» برگزار می گردد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، رویداد تخصصی «هفته ایران دیجیتال» به مدت یک هفته از روز شنبه، ۲۵ بهمن ماه آغاز خواهد شد و در ایام دوشنبه و سه شنبه، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه ۹۹ در سالن ۲۷ نمایشگاه بین المللی ایران هم میزبان فعالان حوزه اینترنت اشیاء در ایران خواهد بود و آخرین دستاوردها و برنامه های توسعه ای ایران در اینباره به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
این رویداد هفتگی در چارچوب سمینارها و نشست های تخصصی به صورت حضوری و مجازی با محوریت سه مبحث نسل پنجم تلفن همراه (۵G)، ینترنت اشیاء (IoT) و هوش مصنوعی (AI) برگزار می گردد و مزایده باندهای فرکانسی 5G، خدمات نوین در 5G، آینده ارتباطات ثابت در ایران، هوشمندسازی مصرف انرژی، آینده کشاورزی هوشمند در ایران و فینال چهارمین لیگ اینترنت اشیاء کشور، موضوعات نشست های آن هستند.
چالش اصلی در تحول دیجیتال بعنوان یکی از دغدغه های مطرح در فضای کسب و کار کشور، نه در استفاده از ابزارهای نوین تکنولوژیک بلکه باتوجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور، در تغییر و تحول در استراتژی های کسب و کار است که چگونه منجر به درآمدزایی بیشتر یا کاهش چشم گیر هزینه ها شود.
مباحث در رابطه با تحول دیجیتال فقط محدود به یک صنعت خاص و یک قشر خاص نیست و همواره صنایع مختلف مانند انرژی، حمل و نقل، ICT، کشاورزی و خدمات شهری از یک بعد و شرکتهای بزرگ و استارت آپ ها از بعد دیگر در معرض امواج این تحول قرار دارند.
از همین رو، گروه علمی تحلیلی طیف بعنوان تنها کانون تفکر مخابرات ایران، بعد از مطالعه و رصد این فضای بسیار مهم و حساس، بر آن شد تا برای سومین سال متوالی رویداد هفته ایران دیجیتال را با شعار ارتباطات هوشمندانه و با هدف بررسی آخرین روندها و تحولات فناوری نوین در کشور و ارائه دستاوردهای شرکتهای فعال در زمینه پیاده سازی خدمات دیجیتالی برگزار کند.
نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IoTex) هم بعنوان رویداد جنبی هفته ایران دیجیتال با هدف ارائه توانمندی های داخلی در حوزه اینترنت اشیاء برپا خواهد شد. باتوجه به شرایط ناشی از شیوع کووید ۱۹، بخشی نمایشگاهی و نشست های کلیدی این رویداد با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی از جانب ستاد ملی مدیریت کرونا و با محدودیت و کنترل تعداد بازدید برگزار می شود. ثبت نام برای حضور و بازدید از نمایشگاه الزامی است و علاقه مندان می توانند با رفتن به این آدرس ثبت نام کنند.
منبع:

1399/11/20
21:47:56
0.0 / 5
559
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود