دسترسی 96 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت

دسترسی 96 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت

الف دانلود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم اکنون 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در برنامه رادیو اقتصاد، اظهار نمود: گسترش عدالت اجتماعی در جامعه از شعارهای اصلی نظام جمهوری اسلامی بود که خوشبختانه در این راستا تا به امروز به مناطق محروم و محرومان جامعه خدمات گسترده ای ارائه کرده است.

وی ضمن اشاره به وجود بیش از ۴۶ هزار روستا در سراسر کشور، بیان کرد: بیشتر این روستاها امروز به برکت انقلاب اسلامی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی، گاز، برق، دسترسی مناسب جاده ای، تلفن، اینترنت، خانه بهداشت، مدرسه و غیره برخوردار می باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت ها در ادوار مختلف سرمایه گذاری های زیادی برای ارائه خدمت به مناطق محروم انجام داده اند. این بدین معنا نیست که دیگر هیچ مشکلی در مناطق محروم وجود ندارد ولی سیاست گذاری و جهت گیری کلان کشور همیشه رسیدگی به محرومان و مستضعفان بوده است. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید هم این موارد و مسائل به خوبی پیگیری شده است.
آذری جهرمی در ادامه با اعلان اینکه عدالت ارتباطی یکی از زیرمجموعه های عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: در عصر ارتباطات خیلی مشکل و دشوار است که به فضای مجازی دسترسی نباشد. خیلی از کسب وکارها امروز در بستر اقتصاد دیجیتال رقم خورده و خیل عظیمی از افراد جامعه اقتصاد و معیشت خودرا از این بستر تامین می کنند.
وی همه گیری کرونا را موجب تشدید نیاز مردم به این فضا عنوان نمود و اضافه کرد: الان بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۴ میلیون دانشجو و بیش از ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه بوسیله فضای مجازی آموزش را به صورت آنلاین پیگیری می کنند و آموزش با فضای مجازی تعطیل نشده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات در عصر جدید را نه امتیاز بلکه یکی از حقوق مهم و اساسی افراد دانست و اظهار داشت: بنا بر این عدالت و پیاده سازی آن در این عرصه بسیار اهمیت دارد.
آذری جهرمی همین طور به تکلیف برنامه پنج ساله ششم توسعه برای دسترسی ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه اینترنت اشاره نمود و اظهار داشت: اگر این سیاست گذاری از جانب مقام معظم رهبری انجام نمی شد و دولت نیز در اجرای برنامه جدی نبود امروز با همه گیری کرونا مشکلات بسیار حادی در جامعه وجود داشت. خوشبختانه امروز ۹۸ درصد جمعیت شهری و روستایی کشور به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
منبع:

1399/11/21
22:39:35
0.0 / 5
401
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
الف دانلود