معاون وزیر ارتباطات:

یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر می كند

یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر می كند

الف دانلود: به گفته معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در وضعیت کرونا باید به صورت رایگان ارائه شود و نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهدنمود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ویروس کرونا از اسفند سال قبل وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در ایام ابتدایی شیوع کرونا، خیلی از کاربران خواهان امکاناتی همچون اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان ثابت آگاهی داد.
در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و ازراه دور برقرار شود. بعد از آن اعلام گردید فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها ارائه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان رایگان است. همین طور ارائه ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای معلمان با همکاری وزیر آموزش و پرورش از روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ شروع شد و تا سال ۱۳۹۹ هم ادامه یافت.
همین طور بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام گردید آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، رایگان است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز اعلام نمود که برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از ارائه ۱۲۰ گیگابایت به اساتید دانشگاه های کل کشور آگاهی داد.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- بتازگی در صفحه توئیتر خود نوشت: باتوجه به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در وضعیت کرونا بایستی به صورت رایگان ارائه شود. نظر به دریافت شکایات گوناگون از جانب دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهدنمود. جزئیات به زودی اعلام می شود.
منبع:

1399/11/25
14:32:29
0.0 / 5
470
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
الف دانلود