محسن هاشمی:

تراكم فروشی در تهران صفر شد

تراكم فروشی در تهران صفر شد

به گزارش الف دانلود رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۹ شهرفروشی و تراکم فروشی در تهران به صفر رسیده است از قوه قضائیه درخواست نمود برای حل معضل گودهای پرخطر ورود پیدا کند.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه در ایام اخیر مغایر رفتارهای انسانی و سیاسی را با توهین به رئیس جمهور و عبور از مرزهای ادب و اخلاق شاهد بودیم، اظهار داشت: تاسف بارتر از این اقدام، فراهم آوردن بستر برای عمیق تر شدن شکاف ملت و حاکمیت، توسط برخی جریانات و چهره های سیاسی است تا از آن به نفع خود بهره برداری کنند و از ساده دلی بعضی از اقشار هم در این جهت سوءاستفاده می شود و مسؤلان قبلی که خود بیشترین نقش را در تعمیق این شکاف داشتند امروز به فرافکنی و سوءاستفاده از آن مشغولند. اگر این رفتار به صورت سازماندهی شده و با اهداف سیاسی انجام بگیرد نگران کننده تر است چون از سطح خطای فردی خارج می شود و امیدوارم به این گونه خطاها به شدت رسیدگی شود.
وی عنوان کرد: در موقعیت فعلی تحمل فشارهای اقتصادی برای اکثریت جامعه سخت و طاقت فرسا شده و مسؤلان باید در مقابل مشکلات پاسخگو باشند و نمی توانیم این شرایط را به صورت جزیره ای به عهده یک دستگاه خاص بیاندازیم و مشکلات را به گردن یک نفر یا یک دستگاه و قوه بیاندازیم. همه مسؤلان و رسانه ها برای بهبود شرایط اقتصادی مردم بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی و انتخاباتی همراه باشند و اگر مردم در رنج باشند بدانیم که همه بازنده ایم.
رئیس شورای شهر تهران با تشکر از حناچی به خاطر صحبت هایش در نشست خبری روز گذشته این سخنان را روشنگرانه دانست و اظهار داشت: شهردار از لغت «پارادایم شیفت» استفاده کردند به این معنا که اداره امور در شهر با روند گذشته امکان پذیر نبود و ما گرفتار یک چرخه باطل شهر فروشی شده بودیم و پروژه هایی را افتتاح می کردیم که معلوم نبود به چه دردی می خورد و لازم بود به یک سکونی می رسیدم و خوشبختانه این روند متوقف گردید و وعده های ما بویژه در حوزه شهرسازی عملی شد.
وی ضمن اشاره به خبری که شهردار درباره صفر شدن نرخ شهرفروشی و تراکم فروشی در سال ۹۹ اعلام کرد، اظهار داشت: با وجود اینکه تراکم فروشی و طبقه اضافه فروشی را به صفر رساندیم که این پیروزی نظام اسلامی است که باید بعنوان الگو در دیگر شهرها هم الگوبرداری شود اما نمی دانم این سخنان چرا در صداوسیما سانسور هم شد.
هاشمی اظهار داشت: در ساختار شهرداری هم خوب عمل شده و پرسنل موجود شهرداری از ۷۰ هزار به زیر ۶۰ هزار رسیده و تا انتهای دوره به ۵۰ هزار نفر خواهد رسید در حالیکه در گذشته همواره به پرسنل افزوده می شد و باوجود برون سپاری خیلی از پروژه ها جمعیت ۵۰ هزار نفری باز افزایش نیرو داشتیم.
وی اضافه کرد: حتی برون سپاری ها هم در این دوره کاهش یافته است در حالیکه در گذشته افرادی معرفی می شدند، حقوق می گرفتند اما وجود خارجی نداشتند. روابط عمومی شهرداری و شورا باید روی این حرکت های مثبت کار کنند.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه یادآوری سخنان روز گذشته شهردار تهران به پیشگیری از تخریب جدی املاک پرارزش و تاریخی شهر هم پرداخت و اظهار داشت: من نمی فهمم چرا روابط عمومی روی این مورد کار نمی نماید.
وی بیان نمود: به مسئله باغات در این دوره پرداخته شده و شهردار درباره شفافیت هم صحبت هایی داشته است.
هاشمی به صحبت های شهرداری به وجود ۲۴۹ گود پرخطر در تهران اشاره نمود و عنوان کرد: باید با تعامل دستگاه قضایی مشکلات این گودها و ساختمانها حل شود.
وی افزود: این گودها در دوران گذشته شکل گرفته و به صورت غیر قانونی کارشان شروع شده است و وقتی به مراحل پروانه در این دوره رسیدند و نمی توانستید تعاملات شهر فروشی را ادامه دهند رها شدند.
وی اضافه کرد: متاسفانه تعداد زیادی از این گودها باقی مانده است و قوه قضائیه همراهی نمی نماید.
رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به وجود ساختمان های ناایمن در تهران به اظهارات حناچی اشاره نمود و اضافه کرد: هرچند از قرار دادن فهرست در سامانه شفافیت به علت مسائل امنیتی جلوگیری شده اما مردم باید بدانند این ساختمان ها در شهر وجود دارد و نباید بعنوان ساختمان ایمن خرید و فروش شود.
وی افزود: در این دوره تلاش کردیم به کیفیت زندگی مردم دقت کنیم هرچند مگاپروژه ای را شروع نکردیم اما در قالب شهر حرکت کردیم.
هاشمی با اشاره به اینکه شهردار گفته است برنامه ای برای ریاست جمهوری ندارد اظهار داشت: این مهم می باشد چون خیلی از مشکلات تهران، ناشی از اقدامات انتخاباتی شهرداران در گذشته بود که متاسفانه هیچ نظارت و برخوردی هم با این گونه تخلفات صورت نمی گرفت و شهرداران قبلی با این برنامه اقدامات غیر قانونی را شروع می کردند و از راه حاکمیت هم کارهای غیرقانونی شان حمایت می شد.

1399/11/26
11:49:44
0.0 / 5
544
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود