محسن هاشمی:

700 دلار حقوق می گیرم

700 دلار حقوق می گیرم

به گزارش الف دانلود محسن هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: من در سال 89 در مترو مدیرعامل بودم و ماهی 6 میلیون تومان حقوق می گرفتم که با دلار 900 تومان آن موقع 7000 دلار حقوق می گرفتم و الان که رئیس شورای شهر هستم و نزدیک به 20 میلیون تومان حقوق می گیرم با دلار 26 هزار تومان کمتر از 700-800 دلار حقوق می گیرم.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در چهارمین کنگره ملی حزب کارگزاران سازندگی ایران در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تکلیف انتخابات ۱۴۰۰ را مشخص کردند و خواهان یک انتخابات پرشور شدند و این نشان میدهد ما بعنوان احزاب می توانیم کارهای خودرا روز به روز پرشورتر نماییم و در شرایطی هستیم که گروه ها توانستند جبهه اصلاح طلبان را تشکیل دهند و امیدواریم بتوانیم در قالب این جبهه تشکیل شده کارهای خودرا ساماندهی نماییم و از احزاب می خواهم از به کاربردن جملاتی که موجب اختلاف می شود پرهیز کنند.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم برای اطلاح طلبان و هم برای نظام سرنوشت ساز است دلیل آن هم این است که ما در وضعیت اقتصادی ویژه ای قرار گرفتیم که از اول انقلاب تا حالا تجربه نکرده ایم و می دانیم که ارزش پول ملی در ظرف ۳ سال به یک هشتم رسیده است.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه از شروع انقلاب بحران های بسیار زیادی را تجربه کردیم اظهار داشت: این بحرانی که حالا در آن هستیم متاسفانه بحران اقتصادیست اما بحران هایی که تاکنون پشت سرگذاشتیم همه غیراقتصادی بودند. من در سال ۸۹ در مترو مدیرعامل بودم و ماهی ۶ میلیون تومان حقوق می گرفتم که با دلار ۹۰۰ تومان آن موقع ۷۰۰۰ دلار حقوق می گرفتم و الان که رئیس شورای شهر هستم و نزدیک به ۲۰ میلیون تومان حقوق می گیرم با دلار ۲۶ هزار تومان کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می گیرم و هیچ گاه کشور چنین شرایطی نداشته است این بحران شدیدی است که باید با ذکاوت از آن عبور نماییم و اگر نخواهیم بگوییم حوادث دی ۹۶ و آبان ۹۸ سرریز شدن آستانه تحمل جامعه بود ولی حالا در همان آستانه هستیم و روز به روز وضعیت بدتر می شود.

هاشمی افزود: در این شرایط که وارد انتخابات ۱۴۰۰ می شویم و نتایج انتخابات آمریکا هم پیچیدگی هایی به وجود آورده است و اگر ترامپ در قدرت می ماند طبیعی بود که یک دولت نظامی در ایران شکل می گرفت ولی این طور نشد پس باید فکر اساسی نماییم و با یک برنامه مناسب اقتصادی از شرایط فعلی عبور نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در حزب کارگزاران سازندگی در نهایت به این رسیدیم که برنامه محور و تیم محور وارد انتخابات شویم و این کار به عهده برخی از اعضای شورای مرکزی حزب گذاشته شد و سیاست های راهبردی حزب داده شده که روزنامه سازندگی آنرا چاپ کرده و بعنوان نقشه راه ایران ۱۴۰۰ درنظر گرفته شده است ولی این سیاست ها احتیاج به برنامه دقیق تری دارد که روی آن نیز کار می نماییم.

هاشمی با اشاره به اینکه ۴ راه در مقابل اصلاح طلبان قرار دارد اظهار داشت: نخستین راه بحث تندروها در بین اصلاح طلبان است که این راه رویکرد تحریمی و عدم مشارکت چه در سطح کاندیداها و چه در سطح رای دهندگان است. گزینه ای که برخی در انتخابات مجلس به آن عمل کردند و نتایج آنرا در عملکرد مجلس شاهد می باشیم و من به شوخی می گویم این راهی است که فائزه مطرح می کند و ما در حزب آنرا نمی پسندیم.

وی افزود: راه دوم را به شوخی راه آقای مرعشی می گذارم و این راه شرکت منفعلانه در انتخابات است شبیه اتفاقی که در انتخابات مجلس برای حزب کارگزاران صورت گرفت یعنی ما لیستی را دادیم تحرک جدی نداشتیم و فقط عبور کردیم و نتیجه این شد که به صورت جدی ظاهر نشدیم و اگر در انتخابات ریاست جمهوری این راه را پیش بگیریم یکی دو کاندید ملایم را معرفی می نماییم و بدون حمایت بدنه اجتماعی منجر به باخت می شود.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اضافه کرد: راه سوم را به شوخی راه آقای کرباسچی می گذارم و آن حضور در انتخابات با یک کاندیدای ساعی و جدی است که رقابت را حفظ کنند تا تفکر اصلاح طلبی در جامعه احیا و بازسازی شود. رویکرد آقای خاتمی در سال ۷۶ برهمین اساس بود.

وی اظهار داشت: راه چهارم که اسم آنرا راه آیت الله رفسنجانی می گذارم و آن یک حضور و رقابت جدی برای پیروزی در انتخابات است. یعنی طوری محکم و جدی وارد انتخابات شویم که خودرا پیروز فرض نماییم. واقعیت این است که کشور الان نیاز به یک راه میانه روی دارد و با بهره گیری از راهکارهای عقلایی مشکلات کشور را حل نماییم. بدین سبب ما نیازمند یک گفتمان عملگرایانه با تمرکز بر اقتصاد برای ورود به این راه هستیم.

هاشمی در آخر در مورد نامزد حزب کارگزاران سازندگی اظهار داشت: در شورای مرکزی حزب بحث های زیادی عنوان شد و در نهایت قرار بر این شد که گزینه های حزب به جبهه اصلاح طلبان معرفی شود و در نهایت طبق نظر جبهه اصلاح طلبان عمل خواهیم کرد چونکه ما عضویت این جبهه را پذیرفتیم.

منبع:

1399/12/01
13:56:07
0.0 / 5
968
تگهای خبر: تجربه , رایانه , شركت , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
الف دانلود