در جلسه امروز شورای شهر تهران انجام شد؛

رد اعتراض فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها

رد اعتراض فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها

الف دانلود: اعضای شورای شهر تهران با نظر دو کمیسیون معماری و شهرسازی و نظارت و حقوقی شورا در خصوص اصرار بر اجرای مصوبه الحاق یک تبصره به تبصره 4 بند و ماده 4 در نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی موافقت کردند و بدین سان اعتراض فرمانداری تهران درباب نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها رد شد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی نامه فرمانداردر خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران در دستور کار اعضای شورا قرار داشت که در همین راستا محمد سالاری اظهار داشت: موضوع اعتراض فرمانداری در رابطه با تخفیف عوارض برای هتل ها و ساخت فضاهای اقامتی و سیاحتی بوده است و معتقدند این از مصادیق تخفیف است و بر طبق رای دیوان عدالت اداری شوراهای شهر نمی توانند تخفیف بدهند. در صورتیکه شورای شهر بر طبق اختیارات می تواند عوارض را برای کاربری های مختلف متفاوت در نظر بگیرد. کمااینکه عوارض کاربری اداری، تجاری و مسکونی با همدیگر تفاوت دارند.
وی ادامه داد: از منظر قانونی این در اختیار شورای شهر است و نظر فرمانداری در خصوص اینکه ارائه تخفیف در اختیار شورای شهر نمی باشد مورد قبول نیست.
در ادامه این جلسه سید ابراهیم امینی با قرائت گزارش کمیسیون حقوقی و نظارت شورا اظهار داشت: زمانی که قانون گذار چیزی را ملغی می کند اثر بر گذشته دارد و نه در آینده. ضمن اینکه وقتی از تخفیف صحبت می شود باید مصوبه ای وجود داشته باشد در صورتیکه اصلا مصوبه وجود ندارد. ما مصوبه گذاری را به استناد بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشور انجام دادیم که تصویب لوایح برقراری و یا لغو عوارض شهر همچون اختیارات شورای شهر تهران است. پس نظر کمیسیون نظارت و حقوقی نیز همانند کمیسیون معماری و شهرسازی اصرار بر اجرای مصوبه است.
به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران با نظر دو کمیسیون معماری و شهرسازی و نظارت و حقوقی شورا در خصوص اصرار بر اجرای مصوبه الحاق یک تبصره به تبصره ۴ بند و ماده ۴ در نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی موافقت کردند.
منبع:

1399/12/05
18:56:09
0.0 / 5
707
تگهای خبر: كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود