دبیر كل كانون كشوری پیشخوان دولت خبر داد

پیشگیری از سوءاستفاده از مدارك با احراز هویت از راه پایگاه ثبت احوال

پیشگیری از سوءاستفاده از مدارك با احراز هویت از راه پایگاه ثبت احوال

دبیر کل کانون کشوری پیشخوان دولت اظهار داشت: در چند روز آینده از احراز هویت از راه پایگاه ثبت احوال رونمایی خواهیم کرد و این نحوه احراز هویت سبب می شود جلوی جعل و سوءاستفاده از مدارک گرفته شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علی فلاح در نشست خبری با اشاره به اینکه ۱۷ هزار دفتر پیشخوان دفاتر دولت تا نقطه صفر مرزی با ۴۰ هزار نفر شاغل وجود دارد، اضافه کرد: این مجموعه بدون دریافت هیچگونه کمک مالی از دولت توانست ساختار خویش را شکل دهد و از سال ۱۳۸۸ برپایه قانون مصوب مجلس در کنار توسعه دولت الکترونیک قرار گیرد. برخی معتقدند دفاتر پیشخوان برای گذر به دولت الکترونیک بوده و با استقرار آن مأموریت دفاتر تمام می شود اما ما معتقدیم نگاه دفاتر پیشخوان بسته و سنتی نیست و روز به روز پیشرفت خواهد نمود و در کنار توسعه دولت الکترونیک قرار دارد.
وی افزود: در فرآیند توسعه کسب و کار جهان سال ۲۰۲۰ رتبه ۱۲۷ جهان را کسب کردیم یعنی یک پله صعود کردیم که در شرایط تحریم دشوار بود و زحمات زیادی کشیده شده است. ایران در سرعت اینترنت رتبه ۸۴ در بخش همراه و در بخش ثابت رتبه ۱۳۷ را دارد که این عدد نشان داده است در مقایسه با دنیا فاصله قابل تاملی داریم که تلاش می نماییم در شرایط تحریم آنرا ارتقا دهیم. متاسفانه علیرغم اینکه سال ۲۰۱۸ رشد ۱۶ پله ای داشتیم در سال ۲۰۲۱ سه پله سقوط کردیم که این نشان داده است باید بیشتر از همیشه شاخصهای مرتبط به این حوزه مورد توجه قرار گیرد.
دبیر کل کانون کشوری پیشخوان دولت اضافه کرد: به دنبال دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا سامانه نوبت دهی شبکه پیشخوان دولت را راه اندازی کردیم تا جلوی هرگونه تجمع گرفته شود. مردم هم این امکان را دارند که با کمک این سامانه دفاتری که ترافیک کاری دارند را انتخاب نکنند تا از ایجاد صف جلوگیری شود، این سرویس برای همه دفاتر پیشخوان راه اندازی شده در حال توسعه آن هستیم. دو یا سه دفتر در کشور بوده که با آن برخورد کردیم و برای حدود ۳۰ تا ۴۰ دفتر در کشور طبق گزارش های مردمی محدودیت هایی در عرضه خدمات ایجاد کردیم تا سامانه نوبت دهی را راه اندازی کنند و باردیگر کار خویش را از سر گیرند.
فلاح اظهار داشت: کرونا آمادگی حوزه های خدمات رسانی و توسعه شبکه ملی اطلاعات را سرعت داد و تشکیل ستاد ملی کرونا و ابلاغیه های رئیس جمهوری سبب شد تا عدم رجوع حضوری ارباب رجوع از اولویت های دستگاه ها قرار گیرد و در این حوزه سازمان اداری استخدامی نقش مهمی را ایفا کرد. تعاملات بین دستگاهی در چارچوب سامانه استعلامات سبب شد مردم رفتن به سازمان ها را کم کنند و پیشبینی می نماییم در سال ۱۴۰۰ در حوزه پرداخت و حذف فرایندهای زائد پیشرفت قابل توجهی نماییم.
وی اظهار داشت: سال ۱۳۸۹ یک ماده واحده در مجلس عنوان شد در خصوص اینکه ساختار قانون دفاتر پیشخوان دولت شکل بگیرد اما این قانون دستخوش تغییرات بسیاری شد و به بلوغ لازم نرسید. این قانون در مجلس دهم به صحن رفت اما باردیگر برگشت و طی چند ماه گذشته زحمت زیادی صورت گرفت تا رفع ابهام صورت گیرد هم اکنون مجلس این قانون را بازبینی کرده و امیدواریم تا آخر سال قانون در کمیسیون اجتماعی تصویب شود و به صحن مجلس بیاید.
دبیر کل کانون کشوری پیشخوان دولت بیان نمود: در چند روز آینده از احراز هویت از راه پایگاه ثبت احوال رونمایی خواهیم کرد. این نحوه احراز هویت سبب می شود جلوی جعل و سوءاستفاده از مدارک گرفته شود ازاین رو با انجام این کار هم به لحاظ احراز هویت هم فرآیندهای استعلامی زمینه بهبود و کیفیت خدمات را افزایش خواهیم داد.
فلاح ضمن اشاره به ثابت ماندن کارمزد خدمات دفاتر پیشخوان در دو سال گذشته، افزود: نگاه ما افزایش شدید قیمت ها نیست بلکه رویکرد ما این است که سبد خدماتی دفاتر را پُر نماییم و با اصلاح فرایندها و کاهش قیمت ها مردم احساس افزایش هزینه های خدماتی را نداشته باشند و دفاتر هم بتوانند به کار خود ادامه دهند. هم اکنون منتظر شاخص تورم سال آینده هستیم تا میزان هزینه عرضه خدمات دفاتر را تنظیم نماییم و در فروردین یا اردیبهشت ماه ابلاغ شود.
او در آخر اظهار داشت: ۵۵۰ خدمت را سازمان اداری استخدامی ۸ ماه قبل احصا کرد و این خدمات در یک فرایندی به مجموعه ما ابلاغ گردید و امروزه بخشی از فرایندهای دولتی را وارد شبکه کردیم و در مورد برخی هم در حال توسعه زیرساخت ها هستیم.1399/12/09
23:46:04
0.0 / 5
492
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود