مرورگر بومی ذره بین شروع به كار كرد

مرورگر بومی ذره بین شروع به كار كرد

به گزارش الف دانلود رئیس مرکز ملی فضای مجازی ضمن اشاره به راه اندازی مرورگر بومی ذره بین توسط اپراتور همراه اول اظهار داشت: این موتور جست وجو از قابلیت های محلی خوبی برخوردار می باشد و امیدواریم بخش بزرگی از نیازهای مردم را به مراتب از مرورگرهای خارجی بهتر تأمین کند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، سیدابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول، با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح یک مرکز مدرن در حوزه مانیتورینگ شبکه بودیم، اظهار داشت: دراین مرکز تمهیداتی دیده شده که وضعیت به کارگیری سکوها، برنامک ها و اپلیکیشن های ایرانی رصد شود. در این مرکز VODها، سکوی آموزشی شاد، پیام رسان ها که حداقل شامل چهار پیام رسان با تأثیر وسیع ملی هستند، جهت استفاده مردم مانیتور می شود.
او افزود: همینطور پروژه ای که همراه اول از چند ماه پیش شروع کرده بود و ما در جریان بودیم، امروز مراحل نهایی را برای اعلام عمومی طی کرد که آن آماده سازی یک اپلیکیشن مرورگر و موتور جست جو است که از قابلیت های محلی خوبی برخوردار می باشد و امیدواریم بخش بزرگی از نیازهای مردم را به مراتب از مرورگرهای خارجی بهتر تأمین کند.
وی افزود: به دنبال این هستم که اپلیکیشن های ایرانی، در حوزه پیام رسان ها، vodها، مرورگرها، موتورهای جست وجو از مزیت های سرزمینی استفاده کنند و سرویس بهتری از مشابه خارجی به شهروندان عرضه دهیم. از مواردی که کاربرانی که در فضای مجازی فعالیت دارند و کسب کار دیجیتال راه انداخته اند را گرفتار اذیت می کند، این است که در طول روز برای ورود به اپلیکیشن های مختلف و محیط های مختلف کاری وارد می شوند و برای این کار از نامهای کاربری و رمز عبورشان استفاده می نمایند، اصطلاحی به نام single sign on وجود دارد که میتوان از آن بهره برد و وارد فضای مجازی شد و امضای آن معتبر است و می توانید با رفتن به بانک و پست و کارهای اداری که یک شهروند در طول روز در حوزه های مختلف دارد، با همان امضای اولیه صورت گیرد.

دبیر شورایعالی فضای مجازی تصریح کرد: دراین راستا وعده دادیم که اگر همراه اول بتواند اپلیکیشن مرورگری را عرضه نماید که تعداد زیادی از مردم ایران استفاده کنند، ما هماهنگی های لازم بین دستگاهی را فراهم می نماییم که کاربر وقتی وارد محیط می شود، برای یک مرتبه وارد شود و در طول روز در اپلیکیشن های مختلف بتواند با همان یک مرتبه ورود کارش را انجام دهد. این کار در ادامه نظام هویت معتبر است و ما به دنبال تسهیل کاربر و تسهیل تبادلات بین دستگاهی هستیم.
مدیریت وی پی ان برای عرضه خدمات اینترنتی به گروه های خاص
فیروزآبادی درباره طبقه بندی کاربران فضای مجازی بیان نمود: این برنامه کاری بین وزارت ارتباطات و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و معاونت فضای مجازی دادستانی است، البته بر اساس گزارش ها این فرایند از جدول زمانی شان عقب است اما به نظر می آید مراحل نهایی آن در حال انجام می باشد. این پروژه تحت عنوان مدیریت وی پی ان و مدیریت اینترنت کشور انجام می شود به جهت اینکه نیازهای اینترنتی طبقات مختلف مانند خبرنگاران، پزشکان، دانشگاهیان، با کیفیت بهتری عرضه خدمت شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا محتوای مستهجن اینستاگرام که مخاطب آن کودکان هستند، مصداق جرم در فضای مجازی است، اظهار داشت: تشخیص جرم بر عهده قوه قضاییه است و نه مرکز ملی، اما بطور قطع از موارد مستهجن حساب می شود و طبق مصادیق تعیین شده، انتشارشان در کشور مجاز نمی باشد و به هیچ وجه سکوها و اپلیکیشن های ایرانی نباید نسبت به انتشار آنها اقدام نمایند. تابحال هم عکس العمل های اجتماعی زیادی به این موارد شده، چون بهترین راه برخورد با این موارد خود مردم و اعلام انزجار آنهاست. در پلت فرم های ایرانی هم از پخش بیشتر این موارد جلوگیری شده اما به هر حال فضای مجازی یک فضای باز جهانی است و نمی گردد جلوی همه چیز را برای همه افراد گرفت.
ادامه داردمنبع:

1399/12/17
13:47:00
0.0 / 5
507
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
الف دانلود