در كمیسیون ماده پنج صورت گرفت:

تصویب طرح موضعی محله كن

تصویب طرح موضعی محله كن

الف دانلود: بمنظور حفظ و صیانت از باغات کن، ˮطرح موضعی محله کن واقع در منطقه 5ˮ مورد بررسی و تصویب کمیسیون ماده پنج شهر تهران قرار گرفت.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بیست و دومین جلسه سال ۹۹ کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران دراین باره اظهار داشت: حوزه قلمرو عمومی باغات کن محدوده گسترده ای به وسعت هزار و ۷۲ هکتار بوده و شامل فضاهای پیرامونی از جمله: باغات خرمالو و اراضی کشت الزامی است؛ خودِ محله کن به لحاظ جغرافیایی، در شمال غرب تهران و جنوب روستاهای سولقان و امامزاده داود (ع) قرار گرفته و در وضعیت موجود دارای بافت ارگانیک و ریزدانه است.
وی ادامه داد: برمبنای مصوبه سال ۹۵ کمیسیون ماده پنج شهر تهران و تکالیف مندرج در مصوبه سال ۹۸ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، در امتداد حفظ کیفیت فضایی بافت باارزش این محله، طرح ویژه بازآفرینی محله کن با رویکرد طراحی شهری به وسعت ۱۰۰ هکتار تهیه شده که بعد از بحث و بررسی کارشناسی در جلسات کارگروه فنی، اصلاحات لازم صورت گرفته و در بیست و دومین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری موضوع مطرح و با طرح "موضعی محله کن" موافقت شد.
اشراقی اظهار داشت: قلمرو طراحی شهری این محدوده منطبق بر محله کن بوده که بواسطه ارزش های تاریخی، کالبدی و اجتماعی بعنوان عرصه ای بااهمیت برای پیشبرد پروسه حفاظت و صیانت باغات تهران پیش بینی شده است.


افزایش ۵۰ درصدی سرانه های خدماتی


رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج درباب افزایش سرانه های خدماتی، اضافه کرد: همین طور در این نشست نقشه های تدقیق شده زمین های ذخیره توسعه و نوسازی شهر تــــــهران در رابطه با کلیــــه اراضی، املاک و فضاهای باز بزرگ با مساحت یک هکتار و بیشتر که در جلسات کارگروه فنی کمیسیون مورد رسیدگی و اصلاح قرار گرفته بود در دستور کار قرار گرفت و بعد از توضیحات مشاور، این اراضی با وسعتی برابر با ۱۰ هزار و ۷۷۶ هکتار به تصویب رسید.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی اظهار داشت: قرار شد در اراضی فوق حداقل ۵۰ درصد وسعت زمین به خدمات دمات هفت گانه اختصاص یافته و در اختیار مالکین باشد و هم زمان با سایر سطوح انتفاعی راه اندازی بنا در آنها صورت گیرد.

منبع:

1399/12/24
23:02:27
0.0 / 5
768
تگهای خبر: خدمات , طراحی , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
الف دانلود