پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان دسترس پذیر شد

پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان دسترس پذیر شد

الف دانلود: رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از دسترس پذیر شدن پورتال وزارت ارتباطات برای روشندلان آگاهی داد و اظهار داشت: از این پس روشندلان و کم بینایان می توانند به آسانی با صفحه خوان های ویژه خود از خدمات این پورتال استفاده کنند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیشرفت فناوری، زندگی در دنیای امروز را بسیار آسان تر کرده است. در سالهای اخیر، فناوری های پیشرفته بمنظور افزایش توانمندی های انسان و برطرف نمودن نقصها و کمبودهای انسانی به کار گرفته می شود و در این میان فناوری های بسیاری تولید شده که می تواند تجربه فعالیت عادی را برای نابینایان و کم بینایان فراهم آورد.
قبل از این، امیر ناظمی- رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، درباب نقش استفاده از تکنولوژیهای جدید در ایجاد دسترس پذیری اظهار کرده بود: وقتی از دسترس پذیری صحبت به میان می آید، بدین معناست که افراد با نیازمندی های خاص بتوانند از امکاناتی که بطور عمومی فراهم گشته است، استفاده کنند.
وی همین طور اظهار داشته بود: از این حیث، دسترس پذیری از دو جنبه حایز اهمیت است، یکی از منظر ارزشی و اخلاقی که جزو حقوق افراد محسوب می شود. جنبه دیگر که اغلب اوقات نادیده گرفته می شود، این است که برمبنای مطالعات انجام شده، ۷۰ درصد انسان ها در دوره ای از زندگی گرفتار نیازمندی های خاص می شوند. بنابراین، ایجاد دسترس پذیری در سایت های اینترنتی، نیازمند رعایت مجموعه ای از استانداردهاست. به همین دلیل در سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجموعه ای از این استاندارها که شامل ۴۰ استاندارد است ترجمه شده و روی درگاه سازمان قرار گرفته و رعایت این استانداردها برای طراحی وب گاه های دستگاه های دولتی الزامی است.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، سمیرا انصاری- رئیس مرکز فناوری اطلاعات با اعلان اینکه روشندلان هم مانند سایر شهروندان باید بتوانند از خدماتی که در بستر اینترنت ارائه می شود، بهره مند شوند، اظهار داشت: برمبنای استانداردهایی که حوزه دسترس پذیری فضای مجازی برای ارائه کنندگان خدمات اینترنتی لحاظ کرده، تمامی پورتال ها را می توان به شکلی طراحی کرد که برای روشندلان نیز قابل استفاده باشد.
وی با اشاره به وعده وزیر ارتباطات برای متناسب سازی پرتال وزارت ارتباطات در روز جهانی نابینایان، اشاره کرد: از این پس، روشندلان و کم بینایان می توانند به آسانی با صفحه خوان های ویژه خود از خدمات این پایگاه استفاده کنند.1399/12/26
13:34:47
0.0 / 5
542
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود