كاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

كاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

الف دانلود: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان با هدف تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی نرم افزارهایی را برای جلوگیری از افشای اطلاعات که در گذشته وارداتی بوده است، به تولید رساندند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه راهکارهای نوین احراز هویت الکترونیکی، امضای دیجیتال و رمزنگاری، اظهار داشت: ما در این شرکت، سخت افزارهایی برای نگهداری کلید خصوصی که دسترسی به دارایی های موجود در کیف پول را امکانپذیر می کند مانند «توکن هوشمند»، «امضای دیجیتال» و «نرم افزار امضای همراه مبتنی بر سیمکارت و گوشی تلفن همراه» طراحی و تولید می نماییم.
وی ادامه داد: همه این محصولات قبل از این از بازارهای جهانی خریداری می شد، اما امروز با تولید داخلی آنها، ارز در کشور می ماند و امنیت مشتریان بازارهای مختلف با محصولی ایرانی تامین می شود. این محصولات کاملا قابل رقابت با تولیدات خارجی است.
میرخانی، سامانه صدور گواهی الکترونیکی پارس تراست را اولین و تنها نرم افزار کاملا بومی در کشور دانست و اظهار نمود: این سامانه مجموعه ای متشکل از مولفه های نرم افزاری مورد نیاز برای صدور و مدیریت گواهی الکترونیکی کلید عمومی است. این سامانه همه فرآیندهای ثبت نام، صدور، ابطال، تعلیق، تمدید، تجدید و اعتبارسنجی گواهی الکترونیکی را منطبق بر استانداردهای کشور و باتوجه به نیازمندی ها، سیاست ها و الزامات زیرساخت کلید عمومی در انواع دامنه ها و کاربردها، فراهم می آورد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت اشاره کرد: محصولات شرکت، همگی دارای تاییدیه از آزمایشگاه های معتبر داخلی است و کمک نهادهای فرادستی دولتی برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از امضای دیجیتال و غیرحضوری را در بین سازمان های دولتی و خصوصی و همین طور عموم جامعه را می طلبد.
منبع:

1399/12/28
14:06:26
0.0 / 5
523
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود