شروع فرآیند لغو مجوز فعالیت دو شركت مخابراتی چینی در آمریكا

شروع فرآیند لغو مجوز فعالیت دو شركت مخابراتی چینی در آمریكا

الف دانلود: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا فرآیند لغو اجازه فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی و بین ایالتی در آمریکا برای شرکت های چاینا یونیکام امریکاس، پسفیک نت ورک و کام نت، زیرمجموعه این شرکت را شروع کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در آوریل درباب احتمال تعطیلی کارهای آمریکایی سه شرکت مخابراتی تحت کنترل دولت چین شامل دو شرکتی که نامشان روز چهارشنبه اعلام گردید و شرکت چاینا تلکام، هشدار صادر کرده بود. چاینا یونیکام امریکاس یک مجوز دو دهه ای برای فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی در آمریکا دارد.

کمیسیون ارتباطات فدرال فرآیند مشابهی را در دسامبر برای لغو مجوز چاینا تلکام شروع کرد که بزرگترین شرکت مخابراتی چین است و اجازه دارد به مدت حدود ۲۰ سال خدمات مخابراتی در آمریکا فراهم آورد.

جئوفری استارکس، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال اشاره کرد که خیلی از شرکت های مخابراتی چینی دیتاسنترهایی دارند که در آمریکا فعالیت می نمایند اما این کمیسیون فاقد اختیار قانونی برای پرداختن به این تهدید امنیت ملی بالقوه است.

طبق گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال در ماه می سال ۲۰۱۹ به اتفاق آرا به رد حق شرکت مخابراتی چینی چاینا موبایل برای فراهم کردن خدمات در آمریکا رای داد و به این ریسک اشاره نمود که دولت چین ممکنست از این مجوز برای انجام عملیات جاسوسی مقابل دولت آمریکا استفاده نماید.

منبع:

1399/12/30
14:41:45
0.0 / 5
808
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
الف دانلود