اطلاعات كاربران ژاپنی لاین دست چینی ها افتاد

اطلاعات كاربران ژاپنی لاین دست چینی ها افتاد

الف دانلود: شرکت پیام رسان لاین اعلام نمود اطلاعات شخصی کاربرانش بدون اطلاع آنها مورد دسترسی تکنیسینهایی در چین قرار گرفته است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اپلیکیشن لاین که بیشتر از ۸۶ میلیون کاربر در ژاپن دارد، در دستورالعمل حفاظت از دیتای خود اعلام نموده که اطلاعات شخصی کاربران می تواند به خارج منتقل شود اما با وجود ملزم بودن به مشخص کردن نام کشور خارجی، چنین اقدامی نکرده بود.

لاین اعلام نمود یک زیرمجموعه این شرکت در چین که قرار بود فناوریهای هوش مصنوعی را طراحی کند، حداقل ۳۲ بار به دیتابیس این شرکت دسترسی پیدا کرده است.

چهار تکنیسین شرکت وابسته به لاین در چین قادر بوده اند نام کاربران، شماره تلفن، آدرس ایمیل و پیامهای آنها را مشاهده کنند. با این وجود لاین اعلام نمود هیچ استفاده نادرستی از دیتابیس این شرکت انجام نگرفته و این شرکت دسترسی به دیتابیس خود از چین را در فوریه مسدود کرد.

این شرکت ژاپنی اعلام نمود مبحث را به کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی دولت گزارش کرده و بزودی گروهی برای تحقیقات درباره این واقعه تشکیل می شود.

کاتسونوبو کاتو، سخنگوی ارشد دولت ژاپن در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام نمود دولت پاسخ مناسبی به این مورد خواهد داد. کمیسیون دولت هم اعلام نمود این پرونده همچون نظارت صحیح لاین بر زیرمجموعه اش در چین را مورد بررسی قرار می دهد.

الزام مشخص کردن نام کشورهایی که اطلاعات شخصی کاربران به آنها انتقال پیدا می کند، سال قبل به دنبال بازنگری قانون حفاظت از اطلاعات شخصی در ژاپن اعلام گردید.

اپلیکیشن لاین در ژاپن بعنوان ابزار ارتباطی اجتماعی اصلی استفاده می شود و این اپلیکیشن بعنوان یک زیرساخت اطلاعاتی توسط دولتهای محلی و سایر سازمانها در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. لاین در تایوان، تایلند و اندونزی هم محبوب است.

در بحبوحه تشدید رقابت میان آمریکا و چین بر سر برتری فناوری، حساسیت نسبت به کنترل اطلاعات در چین در ژاپن هم افزوده شده است.

بر اساس گزارش ژاپن تایمز، لاین با شرکت زد هولدینگز کورپ، اپراتور خدمات اینترنتی یاهو ژاپن در اول مارس ادغام شد تا کسب و کار خدمات آنلاین خویش را در سرتاسر جهان توسعه بخشیده و با غولهای فناوری آمریکایی و چینی رقابت کند.
1400/01/02
01:16:14
0.0 / 5
693
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود