معاون پژوهش دانشگاه تاكید كرد

توسعه فضاهای پژوهشی دانشگاه شریف در سال ۹۹

توسعه فضاهای پژوهشی دانشگاه شریف در سال ۹۹

به گزارش الف دانلود معاون پژوهش دانشگاه شریف با اشاره به توسعه فضاهای پژوهشی این دانشگاه در سال گذشته، اظهار داشت: سال قبل با محدودیت ها و فشارهای مالی ناشی از تنگناهای بودجه ای دولت و سازمان ها مواجه بودیم.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا موحدی ضمن بیان این مطلب با ارسال یادداشتی که به مناسبت سال نو بر روی سایت دانشگاه شریف انتشار یافت، اشاره کرد: سالی که گذشت از جهات مختلف سال سختی بود. از یک طرف با همه گیری کرونا و نیمه تعطیل بودن برخی فعالیت ها بدلیل عدم حضور دانشجویان و محققین در سطح دانشگاه و از طرف دیگر با محدودیت ها و فشارهای مالی ناشی از تنگناهای بودجه ای دولت و سازمان ها مواجه بودیم. با وجود این، تلاش همه جانبه اعضای خانواده دانشگاه شامل اساتید، کارمندان، فناوران و دانشجویان دست بدست هم داد تا به لطف الهی عملکرد خوبی در حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه رقم زده شود.
ایشان سپس اشاره کرد: خوشبختانه آمار موجود از تعداد و کیفیت برون دادهای پژوهشی، تعداد اعضای هیات علمی که به افتخاراتی نظیر قرار گرفتن در لیست یک درصد دانشمندان پر استناد دنیا و یا جزء سرآمدان علمی دست یافته اند، حجم قراردادهای ارتباط با صنعت، تعداد شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، جایگاه دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی، تعداد پژوهشگران پسادکتری و غیره همگی از رشد مناسبی در این عرصه ها حکایت می کنند.
معاون پژوهش دانشگاه شریف اشاره کرد: همین طور در سالی که گذشت، دانشگاه شریف موفق شد با جذب اعتبارات بزرگی از بیرون دانشگاه، نسبت به توسعه فضای فیزیکی پژوهش و فناوری دانشگاه شامل ساخت مجتمع نوآوری و فناوری در طبقات فوقانی ساختمان جدید هوافضا و نیز ساخت فاز سوم مجتمع خدمات فناوری برسد و در حوزه تامین زیر ساخت ها نیز کارهای مهمی نظیر توسعه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه، اتاق تمیز مرکزی دانشگاه، ارتقای خدمات پردازش سریع، تامین زیر ساخت های فناوری اطلاعات و توسعه امکانات کتابخانه مرکزی انجام شده است.
وی ادامه داد: امسال آخرین سال قرن است. قرنی که به احتمال زیاد، تفاوت سطح علم و فناوری قابل دسترس در اول و آخر آن در میان قرون تاریخ یگانه باشد. بشر این پیشرفت را مرهون پژوهش وتوسعه فناوری است و ما هم در دانشگاه صنعتی شریف باید تلاش نماییم تا با برنامه ریزی مناسب هم حسن ختامی درخور دستاوردهای قرن چهاردهم تدارک ببینیم و هم برای اتفاقات شکوهمند قرن پانزدهم ریل گذاری نماییم. روح دانشگاه دانستن است و باید بتواند در جامعه اثر بگذارد. تبدیل دانستن به توانستن، روح حاکم بر برنامه های ما است.
منبع:

1400/01/04
13:49:24
0.0 / 5
712
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , سازمان , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود